13

Wiemy jak będzie wyglądać nowa Oś Czasu – Facebook testuje Timeline w jednej kolumnie

Timeline, w naszym kraju nazywany Osią Czasu, to wygląd profili i stron na Facebooku, który do użycia dla wszystkich użytkowników wszedł w końcówce 2011 roku. Po długim czasie serwis testuje nowy, zmodernizowany Timeline, pokazujący wszystkie informacje tylko w jednej kolumnie. Jak widać sami twórcy serwisu społecznościowego uznali, że Oś Czasu podzielona na dwie kolumny to […]

Timeline, w naszym kraju nazywany Osią Czasu, to wygląd profili i stron na Facebooku, który do użycia dla wszystkich użytkowników wszedł w końcówce 2011 roku. Po długim czasie serwis testuje nowy, zmodernizowany Timeline, pokazujący wszystkie informacje tylko w jednej kolumnie. Jak widać sami twórcy serwisu społecznościowego uznali, że Oś Czasu podzielona na dwie kolumny to nienajlepszy i często sprawiający problemy pomysł. Informacje na profilu mają być teraz bardziej uporządkowane, a w pierwszej kolejności świeży layout zobaczą mieszkańcy Nowej Zelandii.

Jeśli spojrzycie na poniższe zrzuty ekranowe, pokazujące obecny i nowy wygląd Osi Czasu na Facebooku, sami z pewnością szybko zauważycie główne różnice. Pierwszą z nich jest usunięcie dużych boksów z miniaturkami zdjęć znajomych czy załadowanych przez nas zdjęć do serwisu – zastąpiono je zajmującymi mniej miejsca przyciskami/zakładkami. Imię i nazwisko właściciela profilu nakładane będzie teraz automatycznie na cover photo, zaś podstawowe informacje, takie jak miejsce zamieszkania czy miejsce pracy pojawi się w boksie po lewej stronie Osi Czasu. Usunięto z kolei informację o liczbie subskrybentów oraz mapę.

Dotychczasowy layout Osi Czasu:
Screen-Shot-2013-02-28-at-5.09.45-PM

Nowy layout Osi Czasu:
Screen-Shot-2013-03-01-at-1.07.54-PM

Wraz ze zmianą wyglądu Osi Czasu pojawi się także nowa funkcja, powiązana z publikacją linków na Facebooku. Pod polecanym adresem do strony lub rekomendowanym artykułem pojawia się teraz dodatkowy przycisk pozwalający na bezpośrednie kliknięcie przycisku „Lubię to” dla wybranego profilu. Jest to z pewnością dobry krok w kierunku budowania społeczności wokół Stron na Facebooku, przydatny szczególnie firmom i markom przy prowadzeniu swoich działań marketingowych.

img_28022013_212615

O ile dotychczas nasze aktywności na Osi Czasu podzielone były na dwie kolumny (lewą i prawą), tak po zmianach wszystko będzie bardziej poukładane: nasze lajki i kliknięcia na stronach www znajdują się po lewej, podczas gdy publikowane statusy zgrupowano po prawej stronie Timeline’a.

Screen-Shot-2013-03-01-at-12.56.54-PM

Jak widać nowa Oś Czasu nie jest aż tak wielką rewolucją, jaką było samo wprowadzenie Timeline w roku 2011 – większość zmian zapowiadanych było już w listopadzie, a więc kilka miesięcy temu. Obecnie wygląd profili i Stron przechodzi jedynie niewielkie odświeżenie, zatem po uruchomieniu zmian dla wszystkich użytkowników nie powinni być oni zdezorientowani. Możecie więc być spokojni – Facebook nie zmieni się na tyle, abyśmy wszyscy musieli się uczyć jego obsługi od nowa…

Źródło: Mashable