25

Wielka awaria w ING Bank Śląski – do 19:30 praktycznie nic nie będzie działać

Wielka awaria w ING Bank Śląski
Awarie się zdarzają wszystkim, ale w takim gorącym okresie w okolicach 10-tego, gdzie trzeba porobić przelewy, to najgorszy moment. Taka awaria trafiła się dziś ING Bank Śląski. Padło praktycznie wszystko.

Pierwsze informacje o 13:00 informowały o chwilowych problemach z zalogowaniem się do bankowości elektronicznej i mobilnej. Dwie godziny później w swoim komunikacie ING Bank Śląski podał, że problemy potrwają do 19:30. Czy to powtórka z zeszłego roku?

Ostatni komunikat z kolei podaje, że z powodu powyższych problemów i pracami związanymi z ich usunięciem, od godziny 17:00 do 19:30 nie będą działały oddziały, bankomaty i wpłatomaty banku oraz sieci Planet Cash. Ponadto mogą występować problemy z płatnościami kartami.

Ważna informacja! Szacujemy, że system bankowości internetowej i mobilnej będzie niedostępny do około godziny 19.30. W związku z pracami związanymi z usunięciem awarii od godz. 17:00 do 19.30 nie będą również działać oddziały, bankomaty i wpłatomaty banku oraz sieci Planet Cash. Mogą również występować problemy z płatnościami kartą. W tej chwili robimy wszystko, aby przywrócić normalną pracę systemów. Przepraszamy Was za wszelkie niedogodności. O sytuacji będziemy informować Was na bieżąco.

To może już być mało ciekawe dla osób powracających właśnie z pracy i próbujących zrobić zakupy w sklepach stacjonarnych. Nie dość, że nie działają bankomaty, to i karty również mogą odmówić posłuszeństwa. Chwali się, że ING Bank Śląski informuje na bieżąco o awarii i postępach w pracach naprawczych, ale rozumiem też złość klientów, którzy dają właśnie jej upust w komentarzach na profilu na FB.

Miejmy nadzieję, że 19:30 to jednak ostateczny termin usunięcia awarii. Zaktualizujemy wpis jeśli pojawi się jakiś nowy komunikat ze strony banku.

Aktualizacja 20:00

Pojawił się nowy komunikat, wygląda na to, że bankomaty już działają, zakupy można robić.

Przepraszamy za utrudnienia z dostępem do systemu bankowości internetowej i mobilnej. Obecnie przywróciliśmy działanie bankomatów oraz wpłatomatów. Niestety prace związane z uruchomieniem systemu bankowości internetowej wciąż trwają. Będziemy informować na bieżąco o dalszych pracach

Aktualizacja 20:45

Wszystko wraca do normy na szczęście, kolejna informacja od ING przybliża nas do końca problemów.

Podstawowe funkcje systemu bankowości internetowej i mobilnej zostały już udostępnione. Pracujemy dalej nad przywróceniem pełnej funkcjonalności.