22

Więcej informacji i zdjęć telefonu Google.

Pojawiało się w sieci coraz więcej informacji na temat pierwszego telefonu komórkowego jaki będzie firmowany i sprzedawany bezpośrednio przez firmę Google. Nazywa się on Nexus One i prawdopodobnie dostępny będzie już w styczniu 2010 – oczywiście chodzi o premierę w stanach zjednoczonych. Google w celu „nakręcenia buzzu” wokół telefonu rozdało go początkowo swoim pracownikom, a […]

Pojawiało się w sieci coraz więcej informacji na temat pierwszego telefonu komórkowego jaki będzie firmowany i sprzedawany bezpośrednio przez firmę Google. Nazywa się on Nexus One i prawdopodobnie dostępny będzie już w styczniu 2010 – oczywiście chodzi o premierę w stanach zjednoczonych. Google w celu „nakręcenia buzzu” wokół telefonu rozdało go początkowo swoim pracownikom, a teraz jest też chyba dostępny dla wybranych testerów. Stąd też coraz więcej pół oficjalnych zdjęć i pierwszych dość skromnych recenzji i opisów tego telefonu.

W każdym razie wiemy już trochę więcej (galeria zdjęć poniżej – źródła zdjęć to Twitter, Engadged, Techcrunch)

Osoby, które miały okazje przetestować twierdzą, że jest on bardzo cieńki i w rzeczywistości prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciach. Posiada 4GB kartę mikro-SD, a pojemność baterii to 1400mAh. Ekran przypomina ten, który zastosowano w telefonie Motorola Droid czyli OLED-owy.

Niespodzianką jest brak wsparcia dla multitouch w przeglądarce internetowej oraz mapach google. Z drugiej strony mój HTC G1 też nie obsługuje w mapach i przeglądarce multitouch i przyznam, że nawet tego nie zauważyłem.Co jeszcze? Telefon nie jest zablokowany na jednego operatora, aczkolwiek 3G działa (według testerów) tylko w sieci T-Mobile, przy przełączeniu na AT&T mamy EGDE (choć biorąc pod uwagę zasięg 3G od AT&T nie jest to chyba zbyt duża strata dla mieszkańców US). Ekran telefonu podzielony jest na 5 plansz na których możemy umieszczać skróty do naszych aplikacji. Gniazdo zasilające i do podłączenia telefonu do komputera to micro-USB.

Naprawdę ciekawy jestem czym tak naprawdę Google chce zaskoczyć użytkowników? Wszystko co do tej pory wiemy o Nexus One pokazuje, że jest to przeciętny smartphone bardzo podobny do produktów obecnych już na rynku lub też zapowiedzianych na przyszły rok.