Seriale

Produkcja drugiego sezonu Wiedźmina na Netflix wstrzymana! Powodu możecie domyślić się sami

PW
Paweł Winiarski
14

Na pewno, tak jak ja, czekacie z wypiekami na drugi sezon serialu Wiedźmin na Netflix. Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość, koronawirus pokrzyżował plany nagrań.

Netflix wstrzymał produkcję serialu Wiedźmin w UK. Powodem potwierdzone przypadki zarażenia COVID-19

Jak możecie się domyślić, produkcja serialu to nie tylko popularni aktorzy z Henrym Cavillem na czele. W skład tak dużego przedsięwzięcia wchodzi ogromna ekipa produkcyjna, która wraz z gwiazdami spędza długie godziny na planie. Zapewne nie jest łatwo utrzymać podczas takiej pracy dystans społeczny, zasłaniać twarze maseczkami lub przyłbicami, więc teoretycznie to podatne środowisko na zarażenie się wszelkiej maści wirusami, w tym COVID-19. I niestety - spełnił się czarny scenariusz, który pewnie będzie dotyczył niejednego serialu, szczególnie teraz - kiedy na całym świecie koronawirus nie tyle ni zniknął, co przeżywa "drugą młodość".

Epidemia dotknęła też ekipę produkującą drugi sezon serialu Wiedźmin na Netflix. Na razie zostały potwierdzone cztery przypadki zachorowań, w związku z czym prace nad serialem zostały wstrzymane, a zarażone osoby są izolowane. Pozostała część ekipy poddawana jest testom na obecność wirusa - może się więc okazać, że zarażonych jest więcej. Ale już w związku z tymi zachorowaniami prace nie mogą być kontynuowane.

Jeszcze do niedawna ekipa produkcyjna pracowała w pocie czoła w Arborfield Studios w Londynie i wróci do kręcenia kiedy tylko zostanie ustalone, że cały plan jest bezpieczny. A to może trochę potrwać.

Przeczytaj też: Recenzja serialu Wiedźmin na Netflix

To niestety drugi raz kiedy prace nad drugim sezonem serialu Netflix zostały wstrzymane ze względu na koronawirusa. W marcu tego roku pozytywny test na obecność COVID-19 miał wcielający się w rolę Nivellena aktor Kristofer Hivju.

Nie wiadomo niestety jak kolejne opóźnienie w procesie produkcji wpłynie na datę premiery drugiego sezonu serialu i o ile dłużej będziemy musieli czekać. A czekają oczywiście nie t tylko polscy fani prozy Sapkowskiego czy miłośnicy serii gier CD Projekt Red. Wiedźmin to jeden z największych seriali Netfliksa, a pierwszy sezon obejrzało aż 76 milionów widzów. I po takim sukcesie wszyscy oczekujemy jeszcze większej produkcji, która przebije swoim rozmachem pierwszy zestaw odcinków.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu