Komunikatory

WhatsApp (nareszcie) dodaje ważną nowość do grupowych rozmów

Kamil Świtalski
4

Przegapiłeś zaproszenie do grupowej rozmowy? Teraz to nie stanowi problemu - WhatsApp pozwoli ci do niej dołączyć!

Za każdym razem gdy WhatsApp szczyci się kolejną nowością można złapać się za głowę. Przecież mowa o jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, który powinien wyznaczać standardy i być przed konkurencją w większości aspektów. Tymczasem dla niego problematyczne było dotychczas... dołączanie do trwających grupowych rozmów głosowych i/lub wideo.

WhatsApp pozwoli dołączyć do grupowej rozmowy nawet wtedy, gdy połączenie już się rozpocznie

Dotychczas po przegapieniu zaproszenia na spotkanie, nie dało się do niego dołączyć. Niby wszyscy zdzwaniamy się o tej samej porze, więc nie powinno stanowić to większego wyzwania — jak jest w praktyce, wszyscy jednak wiemy. Nie zawsze jest to takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać, a później staje się po prostu problematyczne. Teraz twórcy komunikatora oficjalnie ogłaszają wprowadzenie zmian w tym aspekcie i opcję dołączania do rozmowy grupowej także wtedy, kiedy ta już trwa.

Od dzisiaj możesz dołączać do rozmowy grupowej, nawet jeśli już trwa. W ten sposób unikniesz sytuacji, w których brak Twojej reakcji na dzwonek połączenia spowoduje, że ominie Cię możliwość spędzenia czasu z bliskimi. Zamiast tego zyskasz odrobinę spontaniczności, by swobodnie porozmawiać z innymi na WhatsAppie.

Najciekawsze rozmowy mają miejsce wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. Teraz, gdy ktoś z Twojej grupy przegapi połączenie, bo na przykład nie usłyszy dzwonka, może dołączyć do pozostałych uczestników w dowolnym późniejszym momencie. Tak długo, jak spotkanie trwa, można je opuszczać i do niego wracać bez żadnych ograniczeń.

Kolejnym rozwiązaniem, które przygotowaliśmy, jest ekran informacji o połączeniu. Można na nim zobaczyć, kto w danej chwili bierze udział w spotkaniu i kto jest zaproszony, ale jeszcze nieobecny. A jeśli klikniesz Ignoruj, możesz dołączyć do rozmowy później z poziomu karty Połączenia na WhatsAppie.

No cóż, lepiej późno niż wcale. Nowości są już dostępne dla wszystkich użytkowników komunikatora.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu