1

Nie pomylisz już chatów na WhatsAppie. Drobiazg, a cieszy

whatsapp chat grupowy
WhatsApp wprowadza drobną nowość, która przez wielu użytkowników może zostać uznana za bardzo przydatna. Czaty grupowe staną się bardziej spersonalizowane.

Jeżeli regularnie prowadzicie wiele konwersacji przez komunikatory, a wśród nich znajduje się również wiele czatów grupowych, czasami po prostu łatwo o pomyłkę. Zagapimy się, będziemy śpiący czy może po prostu bardzo nieuważni i wyślemy na danym czacie coś, co zdecydowanie nie powinno się tam znaleźć. Pół biedy, jeśli na rozmowie z współpracownikami z biura wyślemy głupiego mema. Gorzej, jeśli na tym samym czacie jest szef, a my postanowimy go obgadać. Pomyłki się zdarzają, nikt nie jest idealny, a WhatsApp chce delikatnie ułatwić życie użytkownikom.

Zmiana wyglądu tła czatów na WhatssAppie

To oczywiście żaden palący problem. Pewnie znalazłyby się dużo bardziej istotne funkcje, nad którymi WhatsApp mógłby popracować, z których użytkownicy czerpaliby dużo większe korzyści. Jednak nie samymi wielkimi aktualizacjami człowiek żyje, czasami na horyzoncie pojawiają się drobne poprawki i dodatki. O nadchodzącej zmianie tego typu poinformował portal WABetaInfo. Do WhatsAppa nadchodzi opcja, która pozwoli użytkownikom ustawić tło czatów wedle własnych upodobań.

Użytkownicy będą mogli ustawić w tle wybraną przez siebie grafikę czy zdjęcie. Otrzymają również możliwość wybrania spośród opcji zaproponowanych przez aplikację. Użytkownicy będą mogli dopasować konkretny styl czatu do ciemnego i jasnego motywu aplikacji. Tła będą miały także personalizowaną przezroczystość, dzięki czemu grafiki nie będą nam zasłaniały wysyłanych wiadomości.

Opcja prawdopodobnie pojawi się w tej samej aktualizacji, w której WhatsApp umożliwi używanie jednego numeru telefonu na kilku urządzeniach. Od pewnego czasu WhatsApp intensywnie walczy z dezinformacją. W kwietniu aplikacja dorobiła się limitu przekazywania informacji. Efektem zmiany okazało się 70% mniej przesłanych w ten sposób treści. Po zobaczeniu pozytywnych efektów zmiany twórcy zdecydowali się pójść o krok dalej. Do komunikatora trafiła możliwość dokładniejszego weryfikowania potencjalnie fałszywych informacji. Jeżeli otrzymamy wiadomość, która zostanie oflagowana przez WhatsAppa jako fake news, możemy kliknąć w lupkę, która przeniesie nas do ekranu z wynikami wyszukiwania w danym temacie, co ułatwia nam dokonanie własnej weryfikacji.