14

WeCanDance.pl – kolejna tańcząca społecznościówka.

WeCanDance jak piszą autorzy w informacji prasowej to pierwszy taki portal w Polsce – pierwszy jeśli jeśli patrzymy na nasz Internet z zamkniętymi oczami. Jeśli jednak je choć trochę je otworzymy to zauważymy, że wcześniej powstały takie serwisy jak taneczni.pl czy roztanczeni.pl. WeCanDance jest więc kolejną próbą stworzenia niszowego serwisu na bazie tego co w […]

WeCanDance jak piszą autorzy w informacji prasowej to pierwszy taki portal w Polsce – pierwszy jeśli jeśli patrzymy na nasz Internet z zamkniętymi oczami. Jeśli jednak je choć trochę je otworzymy to zauważymy, że wcześniej powstały takie serwisy jak taneczni.pl czy roztanczeni.pl.

WeCanDance jest więc kolejną próbą stworzenia niszowego serwisu na bazie tego co w danej chwili jest popularne (głównie dzięki programom telewizyjnym).

W środku WeCanDane mamy typowy serwis społecznościom ze wszystkim standardowymi funkcjonalnościami czyli albumami z zdjęciami, filmami video, blogami, grupami, ogłoszeniami itp. Natomiast na zewnątrz serwis wygląda mniej ciekawe (przynajmniej dla mnie).
Bardzo sztampowy układ (przypominający strony tworzone na CMS-ach) plus niezbyt ciekawa grafika i kolory nie koniecznie zachęcają do rejestracji. Rozumiem, że nie można zrobić grafiki, która podobać się będzie wszystkim – ale można by zaryzykować i graficznie starać się trafić w gusta „jakiegoś stylu tańca” (klasycznego, hiphopu itp).

To co generalnie jest dla mnie dziwne we wszystkich naszych „tańczących” serwisach to mało wyeksponowane treści video – w końcu taniec to „coś dla oczu”. Proponuję na pierwszej stronie wstawić sekcję video i pozyskać do niej jakieś ciekawe filmy z oryginalnymi widowiskami tanecznymi.

Sama tematyka wydaje mi się ciekawa, ponieważ ludzie, którzy tańczą mają w sobie jakąś pasję, którą na pewno chętnie będą się dzielić i o niej rozmawiać. Oczywiście nie oznacza to, że serwis w tej niszy osiągną jakikolwiek mierzalny sukces.