23

Webshake.tv rośnie i uruchamia 6 nowych programów!

Nie wiem czy wszyscy z was znają Webshake.tv (ci co czytają bloga powinni kojarzyć)? Jest to lifestyle’owa telewizja internetowa, która wyrosła z pomysłu nazywającego się KrakSpot.tv – był to taki krótki videocast o technologiach. Chłopakom od Webshake w miarę szybko udało się znaleźć inwestora w postaci Rafała Hana (Bright Berries) W poprzednie wakacje została założona […]

Nie wiem czy wszyscy z was znają Webshake.tv (ci co czytają bloga powinni kojarzyć)? Jest to lifestyle’owa telewizja internetowa, która wyrosła z pomysłu nazywającego się KrakSpot.tv – był to taki krótki videocast o technologiach. Chłopakom od Webshake w miarę szybko udało się znaleźć inwestora w postaci Rafała Hana (Bright Berries)

W poprzednie wakacje została założona spółkę z o.o i od tamtego momentu Webshake znacznie przyspieszył. Program w moim odczuciu zyskał bardziej profesjonalny kształt i zaczęły się rozmowy handlowe i generalnie zaczęło się też wiele dziać od strony biznesowej.

Piszę o tym dlatego aby pokazać pozytywny przykład rozwoju klasycznego starupa, który zaczynał bardzo garażowo a teraz ma 150m biuro i podobno 12 osób (+ goście) w zespole i nawiązuje współopracę z siecią 70 telewizji kablowych Vectra Media.
Od Marca natomiast (właściwie od tej chwili )Webshake.tv uruchamia kolejne 6 programów (razem z nową główną stroną) :Web Talks – podobny do obecnego Webshake; The Geek Show; Mobzilla – recenzje smartfonów; EKGame – recenzje gier konsolowych; Clicker – przydatne serwisy i web appy; Hack PC – tips & tricks na peceta.

Wszystkie te działania prowadzą oczywiście do poszerzenie biznesu i znalezienia kolejnego większego inwestora, który wesprze finansowo dobrze rozpędzoną firmę.

Czy będzie to finansowy sukces na razie trudno powiedzieć. Kategoria video jest dość ciężką dziedziną jeśli chodzi o zarabianie na niej w internecie. Mimo dużego rozgłosu odnośnie potencjału reklam video w sieci tak naprawdę chyba niewiele programów byłoby w stanie utrzymać się tylko z reklam. Dlatego też działania i współpraca z telewizją klasyczną ma jak największy sens.

Podoba mi się natomiast w Webshake, że Marcin Jaśkiewicz i Dominik Szarek to ludzie bardzo pozytywnie „zakręceni” na punkcie swojego biznesu. Myślę, że to właśnie dzięki temu znaleźli szybko inwestora i mają szanse na dynamiczny rozwój swojej firmy.