Polska

Nazwa.pl przejęła forum WebHostingTalk.pl, prowadzące również ranking hostingów

Grzegorz Ułan
12

Popularne forum WebHostingTalk.pl, gdzie użytkownicy dyskutują o usługach hostingowych, a także znajdziemy tam ranking firm hostingowych zostało przejęte przez Nazwa.pl (mamy już potwierdzenie od byłego właściciela forum).

Na jednym z wątków na tym forum pojawiły się rano podejrzenia, że zakupu dokonała jedna z wiodących firm hostingowych w Polsce - Nazwa.pl. Natomiast na Wykop.pl pojawiły się zrzuty ekranu z rankingu hostingów z marca 2017 i z dzisiaj, różnią się znacząco.

Zrzuty z Wykop.pl, ale sprawdziłem na Web Archive, są autentyczne.

Zarówno jeśli chodzi o opinie jak i stan posiadania domen. Z 2 miejsca w marcu z liczbą 311 923 domen w pół roku wzbogacili się o ponad 280 tys. domen, przesuwając się na pierwsze miejsce z liczbą 594 068 domen. Pozostali konkurenci mają niezbyt znaczące różnice. Zniknęło też kilkadziesiąt negatywnych opinii o nazwa.pl

O zmianie właściciela świadczą też posty na forum i zrzut ekranu z wiadomością jaką dostali dziś moderatorzy forum, gdzie pojawia się informacja o przekazaniu danych od byłego właściciela.

Ciężko na tej podstawie ostatecznie stwierdzić, czy nowym właścicielem została Nazwa.pl, choć nowy adres WebHostingTalk.pl pokrywa się z adresem siedziby Nazwa.pl. Niemniej byłoby to kuriozalne przejęcie, tak naprawdę niszczące dotychczasowe jak i przyszłe funkcjonowanie tego typu forum. Wystosowaliśmy zapytanie do nazwa.pl w tej sprawie, jak tylko otrzymamy odpowiedź poinformujemy Was o niej w tym wpisie.

Aktualizacja

Od Nazwa.pl nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi, ale Bartosz Gadzimski, były właściciel WebHostingTalk.pl potwierdził nam sprzedaż forum firmie Nazwa.pl. Umowa zabrania ujawniania kwoty transakcji.

Aktualizacja 2

Ze strony nowego właściciela mamy na razie jedynie post zamykający wątek na forum w sprawie przejęcia na WebHostingTalk.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu