Miniblog

Wbrew pozorom nadal kupujemy mnóstwo książek! (infografika)

KK
Konrad Kozłowski
2

Serwis Allegro, mieniący się "największą księgarnią internetową w Polsce" zaprezentował interesującą infografikę na temat sytuacji tradycyjnej książki i wyraźnie widać, że plotki o jej śmierci są mocno nietrafione. Grafika zawiera informacje na temat statystyk z zeszłego roku, kiedy to sprzedano...

Serwis Allegro, mieniący się "największą księgarnią internetową w Polsce" zaprezentował interesującą infografikę na temat sytuacji tradycyjnej książki i wyraźnie widać, że plotki o jej śmierci są mocno nietrafione.

Grafika zawiera informacje na temat statystyk z zeszłego roku, kiedy to sprzedano prawie 5 milionów książek, a w stosunku do 2010 roku nastąpił skok o 20%. Wrażenie robi też liczba 1,8 miliona ofert z książkami dziennie.

Odnośnie pierwszego półrocza 2012 roku podsumowane zostały najpopularniejsze działy do których zaliczają się między innymi fantasy, informatyka i ekonomia.

Myślę, że tradycyjna książka jeszcze przez wiele lat nie ustąpi miejsca śmiało kroczącym już po rynku e-bookom i czytnikom, społeczeństwo nie jest, i po części nie chce być, na to gotowe.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu