Seriale

Czekacie na drugi sezon świetnego Watchmen? No to mam dla Was bardzo złe wieści

Paweł Winiarski
Czekacie na drugi sezon świetnego Watchmen? No to mam dla Was bardzo złe wieści
10

Powiedzcie mi - jak to jest, że tyle kiepskich seriali jest wałkowanych i wałkowanych, dostaje kolejne sezony - a kiedy któryś jest choć trochę lepszy od przeciętnego, to zapada decyzja o tym, że dalszej produkcji nie będzie?

Dość zaskakujące informacje dotarły do nas od USA Today, które rozmawiało z twórcą serialu Watchmen (dostępny na HBO GO), Damonem Lindelofem. Mimo tego, że serial cieszył się dużą popularnością i zebrał pozytywne opinie...scenarzysta nie jest zainteresowany stworzeniem drugiego sezonu. Mówiąc szczerze, to niemałe zaskoczenie.

Szef programowy HBO, Casey Bloys natomiast powiedział jasno - nie będzie drugiego sezonu, jeśli Lindelof nie chce go zrobić - choć oczywiście są dumni z tego, co do tej pory powstało.

Nie potrafię sobie wyobrazić jak moglibyśmy zrobić to bez Damona zaangażowanego w serial w jakiś sposób.

Przeczytaj też: Recenzja serialu Watchmen na HBO GO

Czy Watchmen zasługują na drugi sezon? Moim zdaniem tak, choć nie ukrywam, że do połowy pierwszego byłem trochę rozczarowany - ale może dlatego, że znajomi napompowali balonik oczekiwań do granic możliwości. Są wątki, które zasługują na dalszą opowieść, dlatego decyzja o zaniechaniu produkcji drugiego sezonu jest mocno rozczarowująca.

Z drugiej strony, może to po prostu element promocji, a kiedy magicznym sposobem Lindelof zmieni zdanie, fani serialu będą otwierać szampany i strzelać fajerwerkami? Czas pokaże. Na chwilę obecną natomiast wszystko wskazuje na to, że drugi sezon Watchmen nie powstanie.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu