Bank

W Moje ING można już dodawać podgląd z kont innych banków!

GU
Grzegorz Ułan
7

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce rozpoczyna kolejny etap wdrażania nowych przepisów, które weszły w życie 14 września, związanych z unijną dyrektywą PSD2, a mianowicie - udostępnienie nowej usługi Account Information Service, AIS.

Account Information Service (AIS) to usługa dostępu do informacji do rachunku. Dzięki niej, klienci będą mogli uzyskać dostęp do informacji o stanie konta bankowego czy historii transakcji, również poza serwisem transakcyjnym swojego głównego banku.

Usługę AIS będą mogły świadczyć instytucje finansowe, które uzyskały na to zgodę Komisji Nadzoru Finansowego i zostały wpisane na listę firm TPP – Third Party Provider. Świadczona ona będzie na podstawie udostępnionego przez wszystkie banki w Polsce API.

Tak więc to początek otwartej bankowości w Polsce, którą rozpoczyna właśnie ING Bank Śląski. Na początek klienci tego banku uzyskają w ramach swojej bankowości elektronicznej dostęp do konta, które posiadają dodatkowo w mBanku i w Banku Millennium.

Marcin Giżycki, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego:

Otwarta bankowość to zaproszenie do świata nowoczesnych finansów. Chcemy stale ułatwiać bankowanie naszym klientom i dlatego udostępniliśmy podgląd kont i kart z różnych banków w jednym miejscu, w Moim ING.  Już dziś nasi klienci mogą testować z nami nową usługę. To ogromna oszczędność czasu i wygoda w przypadku posiadania kont lub kart w kilku bankach. Wystarczy jedno spojrzenie na ekran telefonu, aby wiedzieć wszystko o swoich codziennych finansach.

Aby dodać karty innych banków, wystarczy w aplikacji mobilnej Moje ING wejść w zakładkę Oferta ING - Konta osobiste - Dodaj konto z innego banku. Po dodaniu innych kont (konto osobiste, firmowe, oszczędnościowe, karta przedpłacona lub karta kredytowa) uzyskamy dostęp w jednym widoku do stanu konta w ING, jak i innych posiadanych w innych bankach rachunków.

Usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To Ty decydujesz komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępniasz. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym.

Będą to salda wszystkich kont, jak i historia transakcji. Nie będzie można tu pobrać wyciągu czy potwierdzenia transakcji z innych banków, jak i zlecać przelewów - to jest tylko podgląd do innych rachunków.

Dane z innych banków aktualizują się cztery razy na dobą oraz za każdym razem, gdy logujemy się na nasze konto w Moje ING, co 90 dni będziemy musieli ponownie potwierdzać chęć wyświetlania danych z innych banków na naszym koncie. Dostęp do danych z kont w mBanku i w Banku Millennium, to dopiero początek, ING planuje rozszerzyć listę banków w przyszłości.

Co z innymi bankami? Wszystkie największe banki w Polsce uzyskały zgody KNF na świadczenie usług jako TPP (Third Party Provider), więc w najbliższym czasie możemy się spodziewać podobnych wieści od pozostałych banków.

Źródło: ING Bank Śląski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: