Telekomy

W centrum Poznania od jutra nie porozmawiacie już w roamingu krajowym Play

GU
Grzegorz Ułan
33

Można to śmiało nazwać początkiem końca roamingu krajowego w Play. Zapowiedziane w połowie października 2018 roku stopniowe wyłączenie go w centrum Poznania jutro będzie miało swój finał i w centrum Poznania będziecie mogli już korzystać tylko z nadajników własnych Play.

O planach wyłączenia przez Play roamingu krajowego w centrum Poznania pisaliśmy Wam w zeszłym roku, wtedy Play poinformował, że na przełomie I i II kwartału wyłączy całkowicie roaming krajowy w tej lokalizacji. Tak to wtedy argumentował:

Dynamiczna rozbudowa sieci stacji bazowych Play następuje na terenie całego kraju, w niektórych miejscach już się zakończyła, oferując ciągły zasięg i wysokiej jakości usługi na dużych obszarach. Jednym z takich miejsc jest centrum Poznania, gdzie w ramach pilotażu w połowie listopada rozpocznie się proces wyłączania wsparcia roamingu krajowego.

Jednak faktyczny pilotaż rozpoczęli dopiero w grudniu, wyłączając z roamingu krajowego w centrum Poznania pierwszego operatora jakim był Orange, największy partner roamingowy Play, w międzyczasie wyłączyli Plusa, jutro przyjdzie czas na koniec zasięgu w roamingu ostatniego z operatorów, czyli T-Mobile.

Jest to o tyle istotna informacja, że osoby, które na sztywno mają ustawiony roaming krajowy tego operatora od jutra nie będą mogły korzystać z usług telefonicznych w ścisłym centrum Poznania. Więc osobom często tam przebywającym, mieszkającym czy przybywającym w odwiedziny, zaleca się ustawieniach w swoich smartfonach włączyć automatyczny wybór operatora.

Jak wspominałem na początku wpisu, to jest początek końca roamingu krajowego w Play, do końca tego roku w całej Polsce wyłączony zostanie roaming krajowy z nadajników Plusa, a do końca 2021 roku Play planuje całkowicie i to już w całym kraju uniezależnić się od wszystkich operatorów, oferując swoje usługi już tylko i wyłącznie na swoich nadajnikach.

Źródło: Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu