37

ukryjnumer.pl od razu źle mi się kojarzy

Możliwe, że to moje błędne przekonanie ale ukrywanie numeru telefonu przez firmę, sprzedawcę od razu źle mi się kojarzy. Robią tak niejednokrotnie sprzedawcy samochodów – tych z super ofertą auta z USA dla przykładu. Kupują telefon na kartę i po udanym upłynnieniu „łodzi podwodnej”, którą przerobili na samochód nagle kontakt z nimi się urywa. Niestety […]

Możliwe, że to moje błędne przekonanie ale ukrywanie numeru telefonu przez firmę, sprzedawcę od razu źle mi się kojarzy. Robią tak niejednokrotnie sprzedawcy samochodów – tych z super ofertą auta z USA dla przykładu. Kupują telefon na kartę i po udanym upłynnieniu „łodzi podwodnej”, którą przerobili na samochód nagle kontakt z nimi się urywa.

Niestety ukryjnumer.pl chce jeszcze bardziej uprościć procedurę ukrywania numeru lub nazywając to inaczej pozbywania się numeru. Niestety też jako przykład podają aukcje i serwisy ogłoszeniowe. Działa to mniej więcej tak, że za 9 PLN wykupujemy na 7 dni nowy numer który przekierowany jest na nasz obecny numer. Robimy deal na Allegro po czym nie przedłużamy numeru od ukryjnumer.pl i sprawa załatwiona, kupiec już nigdy się do nas nie dodzwoni.

Moim skromnym zdaniem reklamowanie się akurat na przykładach aukcji i ogłoszeń to błąd, bo od początku brzmi podejrzanie. A można byłoby przecież dać przykład pokazujący, że z naszego telefonu prywatnego robimy telefon służbowy, który nie dość że działa w określonych godzinach to maj jeszcze fajną firmową zapowiedź, statystyki itp.
Inna dość intrygująca rzecz w ukryjnumer.pl to opcja nagrywania rozmów. Na forach prawnych toczą się dyskusje z których wynika, że przed nagrywaniem rozmowy telefonicznej trzeba druga stronę o tym fakcie uprzedzić. Inaczej możemy naruszyć dobra osobiste drugiej osoby.

Nie jestem prawnikiem więc trudno mi się na ten temat jednoznacznie wypowiedzieć. Jednak wszędzie gdzie do tej pory spotkałem się z nagrywaniem rozmowy było to poprzedzone jasnym komunikatem i informacją, że mogę się nie zgodzić i przerwać połączenie.

ukryjnymer.pl mogłoby być naprawdę ciekawą usługa gdyby oferowali podobne rzeczy jak Googel Voice czyli min, możliwość odbierania rozmowy przychodzącej na każdym naszym urządzeniu które jest skonfigurowane w systemie itp. W obecnym kształcie natomiast nie specjalnie widzę zastosowanie dla ukryjnymer.pl (oprócz oczywiście cwaniaków z ogłoszeń którzy chcą zmienić numer po zakończeniu transakcji).