4

Tym razem IDG ożywia umarły Gwar.pl

Na łamach IDG.pl ukazał się dzisiaj, krótka notka na temat serwisu Gwar.pl (uruchomiony w zeszłym roku). Według autorów notki gwar.pl trzyma się całkiem nieźle na polskim rynku: „…Mimo sporej konkurencji także na rodzimym rynku, radzi on sobie całkiem dobrze…” Szczerze przyznam, że czytałem tę kilku linijkową informację 2 razy – obejrzałem też film, który pokazuje […]

Na łamach IDG.pl ukazał się dzisiaj, krótka notka na temat serwisu Gwar.pl (uruchomiony w zeszłym roku). Według autorów notki gwar.pl trzyma się całkiem nieźle na polskim rynku:

„…Mimo sporej konkurencji także na rodzimym rynku, radzi on sobie całkiem dobrze…”

Szczerze przyznam, że czytałem tę kilku linijkową informację 2 razy – obejrzałem też film, który pokazuje jak się pracuje z gwar.pl aby upewnić się, że mówimy o tym samym martwym serwisie stworzonym przez gazeta.pl

Co więc według autorów notki na IDG.pl oznacza, że radzi sobie całkiem nieźle:

  • Duży podmiot jakim jest gazeta.pl nie poradził sobie z konkurencyjnym wykop.pl
  • Gwar z miesiąca na miesiąc raczej traci na oglądalności
  • Ilość nowych wpisów spadła do kilk lub kilkunastu dziennie
  • Serwis działa bardzo wolno – i stan ten nie jest chwilowy lecz permanentny

Jak dobrze idzie gwarowi możemy też zobaczyć poprzez porównanie go z jego polskim pierwowzorem czyli wykop.pl:


Niebieski – Gwar.pl, Czerwony – Wykop.pl

Autorzy notki (tak złożone przemyślenia wymagały aż dwóch osób), stworzyli również film pokazujący jak działa gwar.pl.

Jakość filmu jest fatalna, wygląda to tak jakby ktoś nagrywał go internetową kamerą. W samym filmie autorzy zachwalają gwar.pl opisując go jako bardzo ciekawe i popularne miejsce.

Bardzo szanuję IDG.pl i czytuję codziennie od kilku dobrych lat, jednak w tym przypadku zabrakło chyba jakieś kontroli nad wypuszczanym materiałem (szczególnie materiałem Video). Chyba, że IDG ma zamiar pobudzić gwar do życia?