10

Twitter kontra reszta „świata”

Jak każdy serwis któremu udało się w krótkim czasie zdobyć olbrzymią popularność tak i twitter doczekał się naśladowców. Tym razem jednak każdy kolejny serwis który został stworzony, wygląda lepiej i ciekawiej – czy to jednak oznacza, że są one w stanie powalczyć o kawałek tortu ? Wydaje się, że ostatnimi dniami jeden z serwisów, które […]

Jak każdy serwis któremu udało się w krótkim czasie zdobyć olbrzymią popularność tak i twitter doczekał się naśladowców. Tym razem jednak każdy kolejny serwis który został stworzony, wygląda lepiej i ciekawiej – czy to jednak oznacza, że są one w stanie powalczyć o kawałek tortu ?

Wydaje się, że ostatnimi dniami jeden z serwisów, które konkurują z twitterem czyli Jaiku zrobił malutki krok w stronę poprawienia swojej sytuacji a właściwie w stronę umocnienia swojej pozycji na rynku „twitterów”


Jaiku.com – oferuje to co twitter

Jaki to był krok opisuje dokładnie serwis webware. W skrócie historia wygląda tak, że jeden z bardziej popularnych i zaangażowanych użytkowników twittera czyli Leo Laporte postanowił przenieść się z swoją działalnościa na Jaiku. A dlaczego ten ruch był tak istotny dla Jaiku – Laporte jest znaną osobą w sieci (podcast technologiczny TWiT) i okazała się, że sam fakt wspomnienia przez niego o innym serwisie na który się wybiera spowodował dość duży ruch na Jaiku.

Swoją drogą Jaiku wygląda na bardzo dopracowany serwis (przynajmniej graficznie) na który teraz wiele osób zaczęło zwracać swoją uwagę. Czy jednak ma on szanse powalczyć z szalonym twitterem – osobiście uważam że szanse są małe. Jak widać użytkownicy twittera nie przejmują się wyglądem serwisu ani tak naprawdę jego użytecznością (moje osobiste zdanie), najważniejsze jest uczestniczyć w czymś co wciągnęło już tak wiele osób.

Oprócz Jaiku o miano twittera 2 walczą jeszcze przynajmniej dwa mi znane serwisy czyli:


Groov.com – również nieco milszy dla oka.


Dodgeball.com – stawiający na mobilność

Dla wszystkich tworzących teraz w Polsce w pocie czoła polskie twittery myślę, że powyższe serwisy mogą posłużyć jako inspiracja do ciekawych funkcjonalności których „ojciec założyciel” nie posiada