7

Świetna wiadomość dla fanów esportu. Mecze TAZa i spółki w TVP!

TVP Sport i ESL Polska
TVP Sport i ESL Polska zawarły porozumienie o współpracy na rok 2019. W ramach umowy widzowie zobaczą transmisje esportowe, z największych turniejów rozgrywanych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Co nam daje umowa w TVP Sport i ESL Polska?

Zawarta umowa obejmuje wszystkie transmisje związane z rozgrywkami Counter-Strike: Global Offensive organizowanymi przez ESL na całym świecie. Dzięki temu TVP Sport będzie mogło transmitować turnieje takie jak:

  • ESL Pro League – 2 sezony wraz z ich finałami. Pierwszy z nich zakończy się już w czerwcu we francuskim Montpellier,
  • Turnieju z cyklu ESL One między innymi rozgrywki w „katedrze esportu”, którym jest Lanxess Arenam w Kolonii,
  • Wszystkie turnieje CS:GO w ramach Intel Extreme Masters, czyli już na przełomie kwietnia i maja turniej w Sydney,
  • Dwa sezony ESL Mistrzostw Polski 2019, z łączną pulą nagród ponad 500 000 zł!

TVP Sport i ESL Polska ustaliły, że telewizja ma wyłączność w Polsce na polskie transmisje. Dodatkowo rozgrywki będzie można oglądać również w kanałach internetowych TVP Sport oraz ESL Polska.

W meandry zmagań graczy Counter Strike Global Offensive wprowadzą nas profesjonalni komentatorzy polskiej sceny esportowej tacy jak Maciej „Morgen” Żuchowski oraz Jakub „Kubik” Kubiak.

Gratka dla polskich widzów. Zmagania devils.one, czyli drużyny TAZa w TVP Sport!

Polskich widzów na pewno zainteresują mecze w których wystąpi devils.one, czyli drużyna kierowana przez Wiktora „TAZa” Wojtasa, który poprowadzi swój zespół w ramach zmagań w ESL Pro League. Transmisje spotkań naszych rodaków zaplanowane zostały następująco:

  • 16.04, wtorek – FaZe Clan vs devils.one, transmisja spotkania na żywo od 18:20 w internetowych kanałach TVP Sport; emisja na żywo na antenie telewizyjnej uzależniona jest od wyniku finału Polskiej Ligi Hokeja. Jeżeli nie dojdzie do 7 meczu w finale PHL pokazane zostaną rozgrywki Counter Strike,
  • 17.04, środa – Ninjas in Pyjamas vs devils.one – 22:00, transmisja live w Internecie; Retransmisja rozgrywek w TVP Sport od godziny 00:25,
  • 18.04, czwartek – Heroic vs devils.one – Spotkanie o 22:00, transmisja live na antenie TVP Sport oraz w Internecie.

A czy Wy będziecie śledzili rozgrywki esportowe, które zaserwuje Wam TVP Sport, czy wolicie tradycyjnie oglądać je w intenecie?

Zdjęcie w tekście: Adela Sznajder / ESL