Centernetworks.com przewiduje, że Tumblr znokautuje bijącego ostatnio rekordy popularności twittera. Dla wszystkich którzy jeszcze nie spotkali się z tumblr jest to mix tradycyjnego bloga ale preferujący bardzo krótkie wiadomości przeważnie multimedialne (zdjęcia, filmy) z minimalnym komentarzem lub jego brakiem.
Centernetworks.com w informacji na temat tumblr zamieściło nawet video review – zapraszam do obejrzenia możliwości serwisu tumblr.com:
Osobiście dużo bardziej podoba mi się pomysł tumblr niż twitter – chociaż wolę tradycyjne blogi gdzie treść jest ważniejsza niż forma.
Więcej o tumblr znajdziecie na lifehacker.com
Mój testowy blog na tumblr hazan.tumblr.com (co można powiedzieć przy pierwszym spotkaniu z tym serwisem to fakt, że interfejs zachęca do blogowania)
Edit: Bawiłem się chwile serwisem tumblr i muszę przyznać iż interfejs oraz sposób w jaki zbudowany jest ten serwis robi duże wrażenie. Szczególnie przypadła mi do gustu możliwość dodawania zdjęć z telefonu komórkowego – i nie chodzi tutaj o samą możliwość ale o to jak łatwo się je dodaje.
Kolejne elementy takie jak możliwość dodawania wpisów przez specjalny dodatek do FF również sprawdza się znakomicie.
Generalnie tumblr pokazuje jak można zrobić system blogowy aby uprzyjemnić użytkownikom jego używanie. Nie koniecznie trzeba też pisać tam krótkie posty lub takie które składają się tylko z zdjęć lub filmów.
Reasumując uważam iż tumblr jest bardzo ciekawym systemem blogowym, który może się ciekawie rozwijać.
Więcej z kategorii Ciekawe strony:
- Grono reaktywacja - Onorg, nowy serwis społecznościowy współtwórcy Grono.net
- To najważniejsza strona jaką powinieneś sprawdzić, zanim kupisz cokolwiek na Black Friday
- Lurker.pl przepisany na nowo od zera. Teraz to będzie godna alternatywa dla Wykop.pl?
- Lokalne zakupy z dowozem stają się łatwiejsze dzięki zado.pl
- Podróże za zero złotych? Z Google Maps 3D świat stoi otworem