6

Trover – Odwiedź nieznane miejsca w pobliżu

Wprawdzie większość z nas zapomniała już o wakacyjnych wojażach, jednak znaczna część zapewne doświadczyła głodu nowych miejsc do obejrzenia, będąc w podróży. Często w amoku zwiedzania dopada nas chęć zobaczenia czegoś więcej. W tym upatruję główną funkcjonalność aplikacji mobilnej Trover. Wczoraj udostępniona została wersja na Androida, od lipca tego roku już mogą z niej korzystać […]

Wprawdzie większość z nas zapomniała już o wakacyjnych wojażach, jednak znaczna część zapewne doświadczyła głodu nowych miejsc do obejrzenia, będąc w podróży. Często w amoku zwiedzania dopada nas chęć zobaczenia czegoś więcej. W tym upatruję główną funkcjonalność aplikacji mobilnej Trover. Wczoraj udostępniona została wersja na Androida, od lipca tego roku już mogą z niej korzystać użytkownicy iPhona.

Trover w wersji przeglądarkowej pozwala na przeglądanie sfotografowanych miejsc przez innych użytkowników. Po wskazaniu lokalizacji, która nas interesuje, wyświetlają się zdjęcia z tych miejsc. Przewijanie w dół przenosi nas w bardziej odległe, od pierwotnej lokalizacji, dostępne miejsca do zwiedzania.

Kliknięcie w każde ze zdjęć odsyła nas do autora zdjęcia z opisem miejsca, mapą i komentarzami odwiedzających.

Na tym funkcjonalność serwisu www się kończy. Cała kwintesencja pomysłu skupia się na aplikacji mobilnej. Aplikacja uruchamia się z czterema opcjami do wyboru:

  • Nearby – Zdjęcia zrobione w pobliżu naszej aktualnej lokalizacji, podobnie jak na stronie, przewijanie w dół przenosi nas w bardziej odległe miejsca.
  • Feed – Ostatnie zrobione zdjęcia przez użytkowników aplikacji.
  • Me – Nasz profil z liczbą osób obserwujących, obserwowanych i z naszymi udostępnionymi miejscami.
  • Featured – Najbardziej ciekawe miejsca, oznaczone przez znaczną liczbę użytkowników.

Dodatkowe przyciski pozwalają dodać nasze zdjęcia z odwiedzanych miejsc, bezpośrednio z aparatu bądź galerii w telefonie oraz sprawdzić powiadomienia i przejść do galerii, dodanych przez naszych znajomych.

Widzę potencjał takiej aplikacji przy zbudowaniu wokół niej znacznej grupy użytkowników, stale dodających zdjęcia z ciekawych miejsc. Nie ma co się oszukiwać, iż będzie to społecznościówka na miarę Facebooka czy nawet Google+, ale jako serwis typowo dla pasjonatów zwiedzania i fotografowania odwiedzanych miejsc, ma szansę na sukces i popularność wśród ciekawej nowych miejsc do zwiedzania, grupie użytkowników.

Linki do pobrania aplikacji: