1

Trop-reportera.pl – co to jest ?

Serwis trop-reportera.pl wydaje się być chyba kolejnym serwisem z gatunku dziennikarstwa obywatelskiego (lub raczej reporterki społecznościowe). Jedna czy jest on serwisem społecznościowy tego nie wiem, nigdzie nie znalazłem informacji o tym jak można dodać reportaż lub zdjęcie. Serwis oferuje (lub raczej będzie oferował) dość sporo funkcjonalności, będziemy mieli reportaże tygodnia, zdjęcia tygodnia, reporterzy na tropie, […]

Serwis trop-reportera.pl wydaje się być chyba kolejnym serwisem z gatunku dziennikarstwa obywatelskiego (lub raczej reporterki społecznościowe). Jedna czy jest on serwisem społecznościowy tego nie wiem, nigdzie nie znalazłem informacji o tym jak można dodać reportaż lub zdjęcie.

Serwis oferuje (lub raczej będzie oferował) dość sporo funkcjonalności, będziemy mieli reportaże tygodnia, zdjęcia tygodnia, reporterzy na tropie, fałszywy trop, prosto z sądu i nawet szkołę reporterską. W chwili obecnej jednak serwis jest bardzo ubogi w treści.


Serwis zrobiony na CMS-sie mambo, ładny?

To co nieco nie pasuje mi w tym serwisie to brak wyeksponowania treści na stronie głównej, wprawdzie mamy bardzo ładnie uwidocznione kategorie treści ale samych treści musimy szukać gdzieś głębiej. Druga sprawa to ilość treści – na razie po prostu jest pusta – myślę, że niektóre kategorie warto by uruchomić dopiero wtedy kiedy zbierze się trochę więcej materiałów. Trzecia sprawa to nawigacja – niby jest ale nieco dziwna i czasami drażniąca (autorzy w pośpiechu zapomnieli zdjąć nawet favicon mambo :) )

W stopce z informacjami o redakcji znaleźć można informacje, że jeden z redaktorów jest fotoreporterem gazety krakowskiej! – czyli co możemy spodziewać się dobrych zdjęć?