Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

TouchPad od HP czyli kolejny godny rywal dla iPada

GM
Grzegorz Marczak
14

Jest to gościnny wpis Katarzyny Pura autorki serwisu tabletowo.pl Długo oczekiwany tablet HP w końcu został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie zostało nazwane HP TouchPad, co nas wcale nie dziwi (o tym dlaczego – tutaj). Tablet został wyposażony w pojemnościowy ekran o przekątnej 9,7-cali...Jest to gościnny wpis Katarzyny Pura autorki serwisu tabletowo.pl

Długo oczekiwany tablet HP w końcu został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie zostało nazwane HP TouchPad, co nas wcale nie dziwi (o tym dlaczego – tutaj). Tablet został wyposażony w pojemnościowy ekran o przekątnej 9,7-cali i rozdzielczości 1024 x 768pikseli, oczywiście z obsługą multitouch. Nie obejdzie się bez nawiązania do iPada, który ma dokładnie taki sam ekran (tyle że IPS).

HP TouchPad ma jedynie 13,7 mm grubości. Model ten został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości 1,2 GHz z 512MB pamięci RAM i 16GB lub 32GBpamięci wewnętrznej (iPad jest dostępny jeszcze w wersji 64GB).
Tablet może się pochwalić także kamerą do połączeń wideo o rozdzielczości 1,3 Mpix, WiFi, Bluetooth, slotem kart SIM, portem microUSB, żyroskopem, akcelerometrem, kompasem oraz 3G. Urządzenie posiada jeden przycisk fizyczny – usytuowany dokładnie w tym samym miejscu, co wiPadzie. Jego bateria o pojemności 6300 mAh ma pozwalać na 8 godzin pracy. Całość działa w oparciu o system operacyjny WebOS 3.0.

Dokładne wymiary urządzenia ważącego 740 g, to 242 x 190 x 13.7 mm. Wiadomo już, że w sprzedaży pojawią się dwie wersje modelu – z 3G, jak i z samym WiFi. Cena nie została ujawniona


Tabletowo powstało piątego czerwca 2010 roku, będąc wtedy pierwszą i jedyną polskojęzyczną stroną internetową traktującą na temat tabletów internetowych. Strona zaistniała w sieci jako odpowiedź na ciągle rosnące zainteresowanie tego typu urządzeniami wśród Polaków.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hpTabletyhp touchpad