Filmy

Wygląda na to, że Tom Cruise da nam sequel idealny. Top Gun: Maverick w nowym zwiastunie

Weronika Makuch
10

Top Gun: Maverick coraz bliżej. Własnie dostaliśmy nowy zwiastun filmu. Jak wypada w nim Tom Cruise?

Top Gun: Maverick fabularnie osadzony jest w świecie wojny dronów. Od lat 80. wiele się zmieniło. Tom Cruise ponownie zasiądzie w kokpicie, aby dać fanom rozrywkę w czystej postaci. Jeśli tęskno wam do marynarki wojennej - spokojnie. Wraca z przytupem. Pete "Maverick" Mitchell trenuje absolwentów Top Gun do wyjątkowej misji, jakiej świat lotnictwa do tej pory nie widział. Bohater spotyka Bradleya Bradshawa, syna Nicka Bradshawa. Oczywiście Maverick zostaje wciągnięty w konfrontacje z własnymi obawami oraz duchami przeszłości. Kumulacją całości jest misja, która wymaga ostatecznego poświęcenia od tych, którzy zostaną do niej wybrani.

Premiera Top Gun: Maverick już 17 czerwca 2020

Oczywiście w roli głównej ponownie wystąpi Tom Cruise (Top Gun, Ostatni samuraj). W filmie zobaczymy również Vala Kilmera w roli Icemana. Trzon ekipy pozostaje bez zmian. Modyfikacjom za to uległa część bardziej techniczna. Reżyserem drugiej części został Joseph Kosinski (Tylko dla odważnychTron: Dziedzictwo), scenariusz napisał Peter Craig (Miasto złodziei, Igrzyska śmierci). Oprócz dwójki oczywistych protagonistów w filmie zagrają m.in. Miles Teller (WhiplashFootloose), Jennifer Connelly (Piękny umysłRequiem dla snu) czy Monica Barbaro (The Good CopChicago Justice).

Zajadą Matrixa jak Gwiezdne Wojny? Nadchodzą aż dwa nowe filmy

Twórcy obiecują oczywiście, że fani dostaną ten sam klimat i emocje, które towarzyszyły im w trakcie oglądania pierwszej części. Jak do tej pory bardzo starali się, aby faktycznie odezwać się do nostalgii siedzącej w fanach. To właśnie do nich chcą dobić się najmocniej. Widzowie są coraz bardziej zachęceni, wszystkim się wszystko podoba, aż trudno w to uwierzyć! Wygląda na to, że to jeden z tych sequeli, o które nikt nie prosił, a wszyscy potrzebowaliśmy. Tom, nie zawiedź nas. Na razie idzie ci super.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu