5

To. Rozdział 2 – byłem na nie, ale pierwszy zwiastun mnie przekonał. Zobaczcie sami

Przed nami premiera TO 2, czyli drugiej części filmu, który debiutował zaledwie dwa lata temu. We wrześniu film trafi do kin, a od dzisiaj w sieci możecie obejrzeć pierwszy zwiastun. Nie spodziewałem się, że będzie tak dobry!

Wiemy, że do swoich ról powrócą młodzi aktorzy: Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs i Jack Dylan Grazer, którzy pojawili się w pierwszej odsłonie. Akcja drugiego filmu rozgrywać się będzie 27 lat po wydarzeniach z tamtego filmu, a na ekranie pojawią się m. in. James McAvoy, jako Bill Denbrough i Jessica Chastain jako dorosła Beverly Marsh. Ponadto wystąpią: Jay Ryan (Ben Hanscom), Bill Hader (Richie Tozier), Isaiah Mustafa (Mike Hanlon) i James Ransone (Eddie Kaspbrak). Wszyscy powrócą do Derry, by ponownie stawić czoła koszmarnemu klaunowi Pennywise. W tej roli ponownie zobaczymy Billa Skarsgarda.

Za kamerą stanął Andy Muschietti, zaś za scenariusz odpowiada Gary Dauberman, który tworzył na podstawie książki Stephena Kinga.

To. Rozdział 2 – oficjalny zwiastun filmu

Według dotychczasowych informacji fabuła filmu będzie różnić się od tego, jak wyglądał dalszy rozwój wypadków w oryginale Stephena Kinga. W Derry pozostał jedynie Mike, który obsesyjnie szukał sposobów na pozbycie się klauna, podczasy gdy reszta z Klubu Frajerów opuściła miasteczko i starała się wieść w miarę normalne życie po tym, co przeżyli.

Już pierwszy film okazał się naprawdę udanym horrorem, a tym razem twórcy zapowiadają jeszcze straszniejszą opowieść. Dobrym dowodem na te słowa jest chyba pierwszy zwiastun, który zawiera prawdopodobnie jedną z lepszych/dziwniejszych scen. O ile nie jestem fanem horrorów, a co więcej wcale nie odczuwam strachu przy takich produkcjach, tak seans „To” wspominam dość przyjemnie, gdyż oglądało się go z zaciekawieniem i chęcią poznania zakończenia historii. Czy tym razem oprócz tego, „To. Rozdział 2” wzbudzi u mnie prawdziwy niepokój albo strach? Trochę na to liczę.