Netflix

To pierwszy taki zwiastun Netflixa. Nie chodzi o serial ani film!

Konrad Kozłowski
2

W sierpniu tego roku minie dokładnie rok od wyjątkowego wydarzenia w historii Netflixa. Firma Reeda Hastingsa nie przejęła bowiemwtedy praw do serialu ani scenariusza na filmowy hit, lecz wydawnictwo komiksowe. Na efekty takiej transakcji oczywiście należy swoje odczekać i najwyraźniej nadszedł moment debiutu - Netflix pokazał świeżutki zwiastun.

Zwiastun czego? Komiksu oczywiście. Tytuł wydawnictwa to "The Magic Order" i choć materiał wideo może sugerować, że będziemy mieli do czynienia z produkcją, którą obejrzymy na telewizorze czy smartfonie, to nie dajcie się zmylić - Netflix przygotowuje się do premiery swojego pierwszego klasycznego komiksu.

Autorami są Mark Millar i Olivier Coipel. Pierwszy z nich odpowiada za scenariusz, zaś drugi za rysunki. W ich dotychczasowy dorobku znajdują się takie tytuły jak Old Man Logan, Ultimate X-Men, Avengers czy Thor. Choć napisałem, że "The Magic Order" jest klasycznym komiksem, to wcale nie znaczy, że zabraknie cyfrowej wersji. Te bowiem cieszą się coraz większą popularnością.

Zobacz też: filmy z magią których nie możecie przegapić!

"The Magic Order" opowie o losach pięciu rodzin magików, które przysięgły chronić nasz świat. Teraz staną w pojedynku z przeciwnikiem, który eliminuje je jedna po drugiej. W ciągu dnia żyją razem z nami, są naszymi sąsiadami i współpracownikami, lecz nocami magicy, czarodzieje i czarownicy bronią nas przed siłami ciemności.

Dlaczego Netflix wydaje komiksy?

To dobre pytanie. Wydawało się, że przejęcie Millarworld przez Netflix ma rozszerzyć bazę historii, na podstawie których serwis będzie mógł szybko i sprawnie zamawiać kolejne filmy i seriale. A jest w czym wybierać - większość z Was przecież zna takie tytuły jak Kick-Ass, Wanted czy Kingsman. Do tej pory adaptacjami komiksów zajmowały się inne studia, ale Netflix mógłby zrobić to po swojemu. Tymczasem pierwszym efektem tamtej transakcji jest sześciozeszytowa mini-seria, która ukaże się 13 czerwca. Jak na razie nic nie wiadomo o polskiej premierze.

Okladka: Entertainment Weekly

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu