26

„To już stanowczo za długo” – relacja z konferencji Apple

Czy dzisiejszego wieczora Apple będzie chciało przebić swoją ostatnią konferencję? Wtedy, oprócz dwóch nowych iPhone’ów poznaliśmy również Apple Watch. Ten jednak, trafi na rynek dopiero w 2015 roku, więc do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość. Za kilkanaście minut powinniśmy poznać nowe iPady, ale to nie one mogą być dziś najważniejsze. Chodzi oczywiście o […]

Czy dzisiejszego wieczora Apple będzie chciało przebić swoją ostatnią konferencję? Wtedy, oprócz dwóch nowych iPhone’ów poznaliśmy również Apple Watch. Ten jednak, trafi na rynek dopiero w 2015 roku, więc do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość. Za kilkanaście minut powinniśmy poznać nowe iPady, ale to nie one mogą być dziś najważniejsze.

Chodzi oczywiście o tytuł wydarzenia. „It’s been way to long” mówi wiele – ilu obserwatorów, tyle wersji wytłumaczenia tego krótkiego zdania. Wspomina się o Macu mini, który od pewnego czasu był w pewnym stopniu zaniedbywany przez Apple. Nie sposób nie przywołać Apple TV, które jako jedyny set top box na rynku nie oferuje niewiele więcej ponad streaming materiałów wideo – spójrzcie tylko na Amazon Fire TV i Android TV (Nexus Player). Apple TV jako konsola do gier i z nową nazwą? Dorzućmy do tego kolejną odsłonę App Store skupioną na aplikacjach dla tego cudeńka i hit gotowy.

Naprawdę bardzo chciałbym jednak, by dotyczyło to iPodów, ale szanse na spełnienie moich życzeń są niewielkie – odtwarzacze mp3, także te od Apple, są w odwrocie. Ogromną niespodzianką byłoby, gdyby Apple postanowiło przedstawić zupełnie nowy line-up składający się z kilku – może 3 lub 4 – zupełnie nowych modeli iPodów. Tak, brzmi to niezwykle nieprawdopodobnie.

Przekonamy się jednak już niedługo, zostańcie z nami na Antyweb i wspólnie śledźmy prezentację nowości od Apple.

Obrazki.