Google

Odświeżony Tłumacz Google wygląda przepięknie. Material Design bardzo mu służy!

Kamil Świtalski
Odświeżony Tłumacz Google wygląda przepięknie. Material Design bardzo mu służy!
17

Google regularnie aktualizuje swoje kolejne usługi, dziś przyszedł czas na... tłumacza. Co się zmieniło? Sprawdź!

Google Translate to jedno z, moim zdaniem, najważniejszych narzędzi Google. Uwielbiam to, jak jego algorytmy coraz lepiej radzą sobie z każdym kwartałem. Jednak funkcją którą cenię sobie najbardziej jest tłumaczenie ze zdjęć — co w przypadku podróży do krajów nie korzystających z łacińskiego alfabetu jest zbawienne. Dzisiaj jednak nie o jego funkcjonalności, której raczej nikt Tłumaczowi odmówić nie może, a nowej odsłonie platformy — która jest spójna z nowymi zasadami Material Designu, a przy tym bardziej praktyczna i... nieco bardziej przejrzysta.

Nowy Tłumacz Google: responsywny i zgodny z nowym Material Designem

Tak naprawdę — zmiany które zaproponowała firma są przede wszystkim kosmetyczne. Nie zmieniono niczego w układzie, nie poprzestawiano żadnych funkcji, za to wszystkie pola mogą liczyć na bardziej zaokrąglone krawędzie, więcej cieni — no i więcej bieli. Zmieniły się także przyciski, na takie zgodne z nowymi wytycznymi Material Designu, o których usłyszeliśmy wiosną, a także czcionki. Funkcje zamiany kolejności czy lista języków między którymi możemy się przełączać pozostały bez zmian, zatem żaden z użytkowników nie powinien mieć najmniejszych problemów z tamtejszymi funkcjami.

Warto też odnotować, że nowy Tłumacz doskonale radzi sobie ze skalowaniem całego interfejsu — dzięki czemu niezależnie od rozdzielczości i wielkości ekranu, użytkownicy nie będą mieć żadnych problemów z korzystaniem z programu. Dwukolumnowy podział przy węższych ekranach zamieni się na jedną kolumnę, a wszystkie pola będą podane pod sobą.

Google konsekwentnie aktualizuje kolejne swoje produkty zgodnie z najnowszymi założeniami. Jak zwykle trwa to długimi miesiącami, ale... taki już ich urok. Nową wersję tłumacza znajdziecie już pod jego stałym adresem, czyli https://translate.google.pl/!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu