Social Media

TikTokerzy zostaną aktorami. Pierwszy serial już dostępny na platformie

Patryk Koncewicz
TikTokerzy zostaną aktorami. Pierwszy serial już dostępny na platformie
0

Od tańca przed smartfonem do własnego serialu. TikTok udostępnia użytkownikom możliwość tworzenia płatnych produkcji. Pierwsza z nich jest już dostępna.

Trzeba przyznać, że TikTok nie boi się zmian. Platforma przeszła długą drogę od niewinnej aplikacji muzycznej dla nastolatków do gigantycznego centrum internetowej rozrywki ze świetnie zaprogramowanymi algorytmami uzależniającymi użytkownika. Contnetu – niekoniecznie jakościowego – na chińskiej platformie jest mnóstwo, ale korporacja wciąż czuje niedosyt. Nowy pomysł to… serial komediowy, emitowany tylko i wyłącznie na TikTok Live.

TikTok tworzy wewnętrzną telewizję

Produkcja powstaje w kooperacji z firmą Pearpop, zajmującą się współpracą z mediami społecznościowymi. Forma serialu będzie opierać się na wywiadach z celebrytami, a w rolę prowadzącego wcieli się znany z TikToka Jericho Mencke. W odcinkach mają zostać poruszone niekonwencjonalne tematy, które w połączeniu z luźnym – a czasem wręcz kontrowersyjnym – stylem bycia prowadzącego mają w założeniu dać wybuchową mieszankę.

Źródło: Depositphotos

Serial „Finding Jericho” będzie emitowany dwa razy w tygodniu, oferując łącznie osiem 30-minutowych odcinków. Dostęp do programu nie będzie jednak bezpłatny. Dostęp został wyceniono na 4,99 USD. Pierwszy odcinek miał premierę 2 czerwca, a reszta odcinków będzie ukazywać się we wtorki i czwartki o godzinie 21.

Inicjatywa ma na celu rozruszanie nowej opcji na TikToku, jaką jest subskrypcja LIVE. Dzięki niemu twórcy będą mogli generować cykliczne przychody od stałych widzów w zamian za dostęp do unikalnych treści i nagród w formie emotikon i oznak. Platforma tworzy w ten sposób coś w rodzaju prywatnej telewizji na żywo i kto wie, być może w przyszłości przerodzi się to w streaming wideo, gdzie aktorami będą zwykli użytkownicy.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news