4

They’re Beautiful – urzekający startup

Bardzo rzadko zdarza się aby jakiś startup „urzekał” czymś co trudno się opisuje, nie wiem co w przypadku „They’re Beautiful” podziałało na mnie ale muszę powiedzieć, że na pewno miejsce to ma coś w sobie ! Serwis „They’re Beautiful” oferuje użytkownikom możliwość wysłania wirtualnego bukietu kwiatów swoim znajomym (żonom i kochankom oczywiście również). Oczywiście możemy […]

Bardzo rzadko zdarza się aby jakiś startup „urzekał” czymś co trudno się opisuje, nie wiem co w przypadku „They’re Beautiful” podziałało na mnie ale muszę powiedzieć, że na pewno miejsce to ma coś w sobie !

Serwis „They’re Beautiful” oferuje użytkownikom możliwość wysłania wirtualnego bukietu kwiatów swoim znajomym (żonom i kochankom oczywiście również). Oczywiście możemy wybrać styl bukietu oraz później jego wygląd. Osoba, która otrzyma taki wirtualny bukiet powinna (jeśli chce podjąć zabawę) założyć sobie konto w They’re Beautiful i co kilka dni podlewać kwiatek (bez tego kwiatek zwiędnie).

Serwis wyposażony jest w widgety dzięki, którym możemy umieścić bukiet na swojej stronie lub blogu i obserwować jego rozwój lub jego agonię.


Moje bukiety (sam sobie przesłałem a co..)

Wszystko proste i szybkie a jednocześnie cały ten projekcik ma coś klimatycznego w sobie, zaczynając od nazwy firmy która go zrobiła czyli Jackson Fish Market. Poprzez historię tej nazwy – wiąże się ona z sklepem rybnym dziadka jednego z twórców. Był to mały rodzinny biznes gdzie jego właściciele czerpali satysfakcje z pracy dostarczając jednocześnie produkt, który spełniał oczekiwania klientów.


Symbolika małego sklepu uwidoczniona jest na głównej stronie firmy Jackson Fish Market

Trudno mi jest określić co mnie urzekło tak naprawdę w tej stornie – bardzo możliwe, że tak historyjka o sklepie dziadka i o wartościach jakimi kiedyś kierował się mały biznes – a może jest to coś w wyglądzie serwis, lub też sam pomysł aby po otrzymaniu prezentu trzeba było się nim opiekować..