Zabrałem się za testowanie efektywności reklam z Novem.pl (kiedyś zaraz po powstaniu Novem zarejestrowałem się u nich i od tamtego czasu jestem zasypywany informacjami o pojawieniu się nowego klienta (naprawdę sporo tego jest i chyba trzeba pogratulować skuteczności). Zgłosiłem się więc do kilkunastu programów (starałem się dobrać reklamodawców tak aby choć trochę pasowali do bloga) […]

Zabrałem się za testowanie efektywności reklam z Novem.pl (kiedyś zaraz po powstaniu Novem zarejestrowałem się u nich i od tamtego czasu jestem zasypywany informacjami o pojawieniu się nowego klienta (naprawdę sporo tego jest i chyba trzeba pogratulować skuteczności).

Zgłosiłem się więc do kilkunastu programów (starałem się dobrać reklamodawców tak aby choć trochę pasowali do bloga) i zainstalowałem widget novem, jest to box 300×250 umieszczony po lewej stronie pod każdym wpisem (obok reklamy blogvertising). Modele zarabiania zależą od reklamodawcy – są to stawki za kliknięcia lub przekierowania, wypełnienie wniosku itp. Oczywiście znając statystyki swojego bloga nie liczę na olbrzymią ilość kliknięć czy przekierowań – jestem natomiast ciekawy jak wypadnie porównanie Novem z AdSense.

Po instalacji reklam zauważyłem jednak już pierwszy poważniejszy problem. Otóż coś na moim blogu bez mojego pozwolenia zaczęło gadać i opowiadać bajkę. Prawdopodobnie to jednak z reklam – niestety nie znalazłem w niej ani możliwości wyłączenia głosu ani też opcji przyciszenia – wszystko oczywiście ustawione na automatyczne uruchamiania przy załadowaniu strony. Nieładnie – zobaczymy co będzie dalej..

W każdym razie za miesiąc od dziś mam zamiar opublikować informacje o skuteczności reklam z Novem.pl umieszczonych na blogu.