5

Teraz szybciej kupimy i ściągniemy gry Microsoftu na PC

Microsoft zapowiedział, że 15 listopada uruchomi nowy sklep z grami na PC. W odróżnieniu od obecnie istniejącej wersji sklepu, w nowym będziemy mogli ściągać gry szybciej i nie będziemy do tego potrzebować specjalnego oprogramowania, które jeszcze do niedawna było wymagane. Na początku dostępne ma być ok 100 tytułów wśród których znajdziemy zarówno nowe pozycje jak […]

Microsoft zapowiedział, że 15 listopada uruchomi nowy sklep z grami na PC. W odróżnieniu od obecnie istniejącej wersji sklepu, w nowym będziemy mogli ściągać gry szybciej i nie będziemy do tego potrzebować specjalnego oprogramowania, które jeszcze do niedawna było wymagane.

Na początku dostępne ma być ok 100 tytułów wśród których znajdziemy zarówno nowe pozycje jak również stare hity takie jak chociażby Grand Theft Auto III, , Max Payne, Deus Ex:Gears of War, Halo, Zoo Tycoon, Fable III, Age of Empires Online and Microsoft Flight.Jeśli chodzi o sposoby płatności to będzie można płacić zarówno punktami Microsoft (dzięki integracji sklepu z Xbox LIVE i Windows Live) oraz tradycyjnie czyli kartą kredytową.

Wszystko to i cała ta inicjatywa z nowym sklepem z grami do ściągania jest dobrym kierunkiem choć wydaje mi się, że Microsoft jest w tym obszarze mocno spóźniony i chce nadrabiać straty. Nie od dziś wiadomo przecież, że dystrybucja gier w postaci cyfrowej to coś czego oczekują gracze i klienci. Inne firmy wyrobiły już sobie na tym rynku pozycję i markę – Microsoft natomiast się dopiero przebudza.