gmail poczta logo
9

Ten wpis powstał na Gmailu

Kiedy zobaczyłem ten projekt po raz pierwszy pomyślałem, po co, na co to komu? Ale usługa powstała, znaczy że zapotrzebowanie jest. Nawet na Product Hunt zdobyła sporo głosów, więc i być może komuś z Was przyda się do czegoś.

publishthis.email, jak sama nazwa wskazuje publikuje w internecie strony internetowe przesłane przez użytkowników na adres email: page@publishthis.email. Wystarczy w tytule wiadomości wpisać tytuł strony, a w treści emaila treść, która ma być opublikowana.

Można skorzystać z podstawowego formatowania, dostępnego na Gmailu, takiego jak pogrubienie, kursywa czy aktywne linki. Jeśli potrzebujemy zamieścić jakąś grafikę, to również, z tym że limit ustawiony jest na 350kb.

W odpowiedzi na naszą wiadomość dostaniemy link do gotowej dedykowanej podstrony w ich domenie. Na stronie piszą, że w ciągu kilku sekund, nie mogę jeszcze potwierdzić. Dam znać na koniec wpisu. Ciekawi mnie też, czy obsługują polskie znaki. Zaraz się przekonamy:)

Rzeczywiście, błyskawicznie dostałem odpowiedź z gotową stroną. Możecie ją zobaczyć pod tym linkiem. Nie ma „krzaków”, ładnie sformatowane, a co do tych uciętych zdań, przeniesionych do nowego wiersza, to moja wina, bo ręcznie dawałem „entery” – nie trzeba, sami to odpowiednio sformatują.

Jeśli macie jakieś pomysły, do czego tę usługę można wykorzystać, komentarze są Wasze.

Źródło: Product Hunt via Lifehacker.