Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Samsung

Telewizory Samsunga podsłuchują? Firma odpowiada

MS
Maciej Sikorski
13

Pisałem wczoraj o podsłuchujących telewizorach Samsunga. Temat wywołał spore poruszenie w mediach i sporo osób zdziwiło to, w jaki sposób działają systemy sterowania głosem. Chociaż nie może tu być mowy o żadnym szoku, a tym bardziej o ukrywaniu prawdy przez producenta, ten ostatni będzie się musiał...

Pisałem wczoraj o podsłuchujących telewizorach Samsunga. Temat wywołał spore poruszenie w mediach i sporo osób zdziwiło to, w jaki sposób działają systemy sterowania głosem. Chociaż nie może tu być mowy o żadnym szoku, a tym bardziej o ukrywaniu prawdy przez producenta, ten ostatni będzie się musiał tłumaczyć. Już zaczął. Poniżej oświadczenie Samsunga dotyczące telewizorów z funkcją rozpoznawania głosu.

Samsung bardzo poważnie traktuje prywatność konsumentów. We wszystkich naszych telewizorach Smart TV gromadzenie danych lub ich wykorzystywanie jest przeprowadzane w sposób bezpieczny i całkowicie transparentny. Użytkownicy mogą wybrać sposób działania tych mechanizmów, w każdym momencie mogą z nich zrezygnować. Stosujemy najbardziej zaawansowane technologie i praktyki dotyczące bezpieczeństwa, w tym szyfrowanie danych, w celu zabezpieczenia danych osobowych konsumentów i zapobiegania ich nieautoryzowanemu zbieraniu lub wykorzystywaniu.

Funkcja rozpoznawania głosu pozwalająca na sterowanie telewizorem za pomocą poleceń głosowych, w którą wyposażone są telewizory Samsung Smart TV, może być aktywowana lub dezaktywowana przez użytkownika. Jeśli konsument zdecyduje się na włączenie funkcji rozpoznawania głosu, urządzenie wychwyci wyłącznie komendy obsługi telewizora oraz wyszukiwane frazy. Użytkownicy mogą łatwo rozpoznać, czy funkcja rozpoznawania głosu jest włączona, jest to sygnalizowane ikoną mikrofonu wyświetloną na ekranie.

Samsung nie sprzedaje danych głosowych osobom trzecim. Jeśli konsument wyrazi zgodę na warunki korzystania z funkcji rozpoznawania głosu, po wydaniu głosowej komendy wyszukiwania dane głosowe będą wysłane w celu interpretacji i przetworzenia do dostawcy usługi wyszukiwania. Po wydaniu takiej komendy dane głosowe zostają przesłane do serwera, który przeprowadza operację wyszukiwania pożądanych treści i przesyła wynik wyszukiwania do telewizora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungSmart TV