18

Najbardziej wyczekiwana funkcja Telegrama trafia do pierwszych użytkowników

telegram
Na ten dzień czekało wielu użytkowników Telegrama. Komunikator doczekał się nareszcie wideorozmów - choć póki co wyłącznie w wersji beta.

Od kilku lat Telegram stał się moim ulubionym komunikatorem. Właściwie używam tylko dwóch: jego oraz applowskiego iMessage, a ten drugi — z wiadomych względów — jest dość problematyczny, bo nie każdy ma do niego dostęp. Jedną z opcji w Telegramie której użytkownicy wyczekują od lat są wideorozmowy. Były zapowiedziane, były pokątne testy, a teraz trafiają one nareszcie do szerszego grona użytkowników. Na tę chwilę: wyłącznie w wersji beta.

Zobacz też: Telegram nie zwalnia. Nowa aktualizacja usprawnia działanie narzędzi, z których korzystacie na co dzień  

Rozmowy wideo w Telegramie już dostępne — póki co dla użytkowników wersji beta

Pod wieloma względami Telegram jest kilka kroków przed konkurencją — ale w kwestii wideo od lat byli zdecydowanie w tyle. Przyznam że od lat nie przestaje mnie dziwić dlaczego tak się z tym ociągali (przypomnę, że są kraje których mieszkańcom Telegram zastępuje cały internet). Ale jest — w wersji beta 7.0 (dostępnej m.in. tutaj) można już prowadzić wideorozmowy. Po instalacji testowej wersji komunikatora musimy się raz jeszcze zalogować (jako że nie zastąpi on stabilnej wersji, a będzie dodatkową apką w urządzeniu) — i w menu oprócz zwykłej rozmowy — czekać będzie na nas także opcja połączenia wideo. Na tę chwilę: wyłącznie w rozmowach prywatnych, wideorozmowy na Telegramie nie wspierają na ten moment grupowych spotkań.

Aby móc skorzystać z wideorozmów w Telegramie — wszyscy użytkownicy muszą mieć dostęp do tej opcji, zatem po jednej i po drugiej stronie niezbędna jest instalacja aplikacji w wersji beta. Na tę chwilę — ciekawostka, ale to już ostatnia prosta, nim trafi do szerszej publiczności. Lepiej późno niż wcale.