3

Technorati nie tylko o blogach i z nowym wyglądem

Na popularnym agregatorze informacji z blogów Technorati zaszły dość duże zmiany. Przede wszystkim niemiła się storna główną serwisu – widać po niej, że serwis Technorati nie będzie już tylko agregatorem i wyszukiwarką informacji pochodzących, z blogów. Serwis będzie teraz przeszukiwał i agregował również treści multimedialne (video, muzyka it) – teoretycznie jest to uzasadnione posunięcie, ponieważ […]

Na popularnym agregatorze informacji z blogów Technorati zaszły dość duże zmiany. Przede wszystkim niemiła się storna główną serwisu – widać po niej, że serwis Technorati nie będzie już tylko agregatorem i wyszukiwarką informacji pochodzących, z blogów. Serwis będzie teraz przeszukiwał i agregował również treści multimedialne (video, muzyka it) – teoretycznie jest to uzasadnione posunięcie, ponieważ konkurowanie z Google, jeśli chodzi o same wyszukiwanie informacji z blogów jest bardzo ciężkie i może zakończyć się porażką.


Nowa główna technorati – mi osobiście się nie podoba

Szczerze przyznam, że nigdy nie byłem zawansowanym użytkownikiem tego serwisu – wiem, do czego on służy i od czasu do czasu coś na nim sprawdzam. Teraz po zmianach technorati wygląda dla mnie bardziej jak kolejny agregator treści multimedialnych, jakich jest w internecie dość dużo. Zapewne zmiany, które zaszły w środku serwisu to nie tylko wygląd, ale moim zdaniem wygląd pokazuje bardzo dużo na temat tego, w jakim kierunku autorzy chcą ten serwis rozwijać.

Jak wyszukiwarka i agregator informacji z blogów Technorati było zapewne dla wielu bardzo pożytecznym narzędziem, nie wiem czy teraz z mixem blogu muzyki i filmów video będzie to nadal ten sam serwis?