1

Technologia w ekstremalnym wydaniu

jump
Czasem technologia pomaga nam w uwiecznianiu i robieniu czegoś ekstremalnego. Niezależnie od tego czy chcesz skoczyć z ponad 300 metrów, przeżyć apokalipsę zombie albo po prostu wskoczyć w tysiąc pułapek na myszy znajdujących się na trampolinie i uwiecznić to w 4K, technologia ci w tym pomoże.

Pierwszy skok ze spadochronem wykonany z drona

Można wsiąść do samolotu i skoczyć ze spadochronem. Można też zdecydować się na tzw. base jumping i zrobić to z wysokiego budynku. A co gdyby spróbować skoku ze spadochronem z drona? Czemu nie. Łotewska firma Aerones specjalizuje się w budowaniu wielkich dronów, które charakteryzują się udźwigiem aż do 100 kg. W celach promocyjnych firma musi wymyślać ciekawe sposoby demonstrowania siły ich latających urządzeń, dlatego kiedyś opublikowali film z dronem ciągnącym człowieka na desce snowboardowej. Tym razem internetowy rozgłos zagwarantował im pierwszy na świecie skok ze spadochronem z drona. Skoczkiem, który wzniósł się na wysokość 330 metrów jest  Ingus Augstkalns. Poniżej zamieszczam film z ekstremalnym wyczynem skoczka oraz dodatkową prezentację innych możliwości tego drona.

Drone-diving

Gaszenie pożarów za pomocą drona

Ciężarówka 8×8 do ekstremalnej jazdy typu off road

Szukasz pojazdu ATV (All Terrain Vehicle), który pozwoli ci przetrwać nawet apokalipsę zombie? Wydaje mi się, że ciężarówka zbudowana przez Rosjan o nazwie Avtoros Shaman 8×8 All-Terrain Vehicle spełni twoje oczekiwania, bo chyba żadna przeszkoda terenowa nie jest w stanie jej zatrzymać… a gdybyś trafił np. na jakieś jezioro, zawsze możesz w nie po prostu wjechać i skorzystać z faktu, że to amfibia. Prędkość jaką może rozwinąć na wodzie to 5 km/h, natomiast na lądzie jest to 70 km/h. W środku może zmieścić do 12 osób i… nie mam pojęcia co zwykli ludzie mieliby robić z czymś takim? Tak czy inaczej koszt podstawowej wersji wynosi 200 tys. dolarów.

Bezsensowny, trochę ekstremalny wyczyn, ale za to w 4K!

Jedynym celem tego wyczynu jest zdobycie oglądalności na YouTube, a skoro już ktoś się na to zdecydował to… warto rzucić okiem. Do poniższej sztuczki niezbędna jest trampolina, drabina, ok. tysiąc pułapek na myszy i ochotnik. Po odpowiednich przygotowaniach, które mogą trwać nawet 4 godziny, nadchodzi wielka chwila, podczas której można sobie skoczyć na trampolinę wypełnioną pułapkami na myszy i… nagrać wszystko w 4K, a następnie odtwarzać w spowolnionym tempie. Dzięki temu na stare będzie co pokazywać wnukom.