Spotify

Te 40 nowych playlist Spotify przygotowało specjalnie dla Polski

Tomasz Popielarczyk
Te 40 nowych playlist Spotify przygotowało specjalnie dla Polski
9

Spotify jest teraz bardziej polski. W bazie serwisu znajdziemy kilkadziesiąt nowych playlist, które kuratorzy przygotowali specjalnie z myślą o naszym kraju. Jest czego słuchać!

Część z playlist jest wypełniona wyłącznie polską muzyką, ale nie brakuje też utworów w innych językach nagranych z udziałem rodzimych artystów. Wszystkie przygotowano specjalnie z myślą o polskich użytkownikach Spotify. Dane Spotify pokazują, że Polacy kochają hip hop, dlatego  w Spotify znalazło się kilka playlist właśnie z tego gatunku, takich jak np. Generacja Hip Hop, na której znajdują się utwory najpopularniejszych polskich raperów takich jak: QuebonafideTaco Hemingway czy O.S.T.R.. Wśród nowych playlist nie zabraknie również tych dedykowanych fanom takich zespołów jak: HEYOrganek czy Coma, czyli w skrócie - polskiej sceny rockowej, a także tych przeznaczonych dla wiernych słuchaczy polskiej alternatywy oraz muzyki tanecznej. Warto zajrzeć też na Top Hits Polska, gdzie znajdziemy najpopularniejsze lokalne utwory. Natomiast w każdy piątek na playliście New Music Friday Polska znajdziemy najnowsze produkcje z naszego kraju. Na tym nie koniec. Spotify przygotował też lokalne wersje playlist tematycznych. W efekcie powstały m.in. Uśmiechnij się!Jesienny Chill oraz Muzyka do pracy.

 

Wszystkie playlisty są dostępne z poziomu zakładki "Gatunki i nastroje" - podobnie jak ich globalne odpowiedniki, z których w dalszym ciągu możemy oczywiście korzystać. To duży ukłon w kierunku polskich użytkowników. Jak wiemy, centrala Spotify na nasz region znajduje się w Berlinie i to właśnie tam działają kuratorzy Spotify. Łącznie na całym świecie jest to 100 osób, które aktywnie tworzy i rozwija ponad 4,5 tys. playlist. Dobrze, że wśród nich znalazł się w końcu przedstawiciel (lub przedstawiciele - tego nie wiemy), którzy będą dbali o listy z muzyką dla naszego kraju. Można się spodziewać, że z czasem pojawi się ich tylko więcej.

Pozostaje czekać na kolejne dobre nowiny. Póki co najbardziej na Spotify brakuje mi polskich podcastów. Szkoda też, że uszczuplono bazę audiobooków, która niegdyś była mocnym punktem serwisu. Oby polska oferta była rozwijana również pod tym kątem, a niczego więcej do szczęścia, jeśli chodzi o streaming audio, nie będę potrzebował.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu