24

Taxi Find polska aplikacja na iPhona do zamawiania taksówek (bez dzwonienia)

Taxi Find to bardzo ciekawy pomysł na aplikację dla iPhona (choć mam nadzieję, że autorzy myślą też o innych platformach). O co chodzi? Jeśli chcemy zamówić taksówkę to zamiast dzwonić uruchamiamy aplikację, która za pomocą GPS-a sprawdza naszą lokalizację – potem po naciśnięciu jednego klawisza informacja z prośbą o taksówkę i miejsce przyjazdu wysyłana jest […]

Taxi Find to bardzo ciekawy pomysł na aplikację dla iPhona (choć mam nadzieję, że autorzy myślą też o innych platformach). O co chodzi? Jeśli chcemy zamówić taksówkę to zamiast dzwonić uruchamiamy aplikację, która za pomocą GPS-a sprawdza naszą lokalizację – potem po naciśnięciu jednego klawisza informacja z prośbą o taksówkę i miejsce przyjazdu wysyłana jest do firmy taksówkarskiej. Prosto szybko i przyjemnie – na dodatek dostaniemy jeszcze potwierdzenie, że zgłoszenie zostało przyjęte. Zastanawiam się tylko czy jest możliwość wybrania konkretnej firmy (bo w W-wa są czasem kosmiczne różnice w cenach)?

Żeby jednak nie było tak pięknie jest pewne ale. Na razie program obsługuje tylko kilka miast w Polsce czyli Kielce, Krosno, Łódź i Radom. Autorzy zapowiedzieli jednak na Facebooku, że już wkrótce opanuję kolejnych 25 miast w Polsce.Pomysł z zamawianiem taksówki bez dzwonienia i często żmudnego tłumaczenia jak dojechać jest moim zdaniem bardzo dobry. Jeśli tylko Taxi Find będzie obsługiwał warszawę to chętnie skorzystam.

Przyczepię się też do jednej rzeczy jeśli chodzi o ten produkt. Aplikacja w App Store jest praktycznie w ogóle nie opisana, tak samo „biednie” jest z informacjami na Facebooku, nie ma też chyba strony dedykowanej tej aplikacji w internecie. Pracę domową w tym zakresie na pewno trzeba odrobić.