35

Tak wygląda pierwsza Lumia od Microsoftu – bez rewolucji

Microsoft Lumia – pod taką nazwą sprzedawane będą najnowsze smartfony z Windows Phone na pokładzie po porzuceniu marki Nokia. O tym jak będzie wyglądać nowe logo przekonaliśmy się nie tak dawno temu, a dziś pojawiły się pierwsze przecieki odnośnie jednego z nadchodzących nowych modeli. Nie spodziewajcie się jednak szczegółów odnośnie nowego flagowego modelu. To co […]

Microsoft Lumia – pod taką nazwą sprzedawane będą najnowsze smartfony z Windows Phone na pokładzie po porzuceniu marki Nokia. O tym jak będzie wyglądać nowe logo przekonaliśmy się nie tak dawno temu, a dziś pojawiły się pierwsze przecieki odnośnie jednego z nadchodzących nowych modeli.

Nie spodziewajcie się jednak szczegółów odnośnie nowego flagowego modelu. To co widzimy na poniższej grafice to prawdopodobnie nowa wersja Lumii 530 – telefon jest nieco większy i oferuje dwa sloty na karty SIM. Ponad głośnikiem rozmów z przodu urządzenia oraz na tylnym panelu wyraźnie widoczne jest logo Microsoftu, które zastępuje napis Nokia.

microsoftlumialeak.0.0_standard_800.0

We wrześniu poznaliśmy nowe modele Lumii, wśród których pojawił się „selfie phone”, czyli Lumia 730 oraz Lumia 830. Przed tygodniem opublikowaliśmy nasz test Lumii 530, następcy świetnej 520 – wnioski Tomasza nie napawają jednak optymizmem. Czy tym razem, pod marką Microsoftu, nowe Lumie okażą sie być ciekawszymi produktami? Miejmy taką nadzieję.

Tak naprawdę powinniśmy je poznać już stosunkowo niedługo. W momencie ogłoszenia zmiany brandingu nowych produktów dano do zrozumienia, że nowe modele mogą pojawić się niebawem. Marka Nokia jednak całkowicie nie zniknie z rynku, ponieważ przez najbliższe 10lat to Microsoft będzie nią dysponował, a plany zakładają wprowadzenia na rynek niskobudżetowych modeli, czyli zwykłych feature phone’ów właśnie z logiem Nokii na obudowie.