Moje przemyślenia

Tak wygląda odświeżone App Store w iOS6

KK
Konrad Kozłowski
7

Jesienne konferencje Apple jeszcze przed nami i w całym tym zamieszaniu związanym z nowymi odsłonami iPhone'a, iPodów i iPada zapominamy o całkowicie nowej wersji systemu napędzającego wszystkie te urządzenia. W ostatnio udostępnionej becie tego systemu, aktualizacji doczekał się sklep App Store. Ja...

Jesienne konferencje Apple jeszcze przed nami i w całym tym zamieszaniu związanym z nowymi odsłonami iPhone'a, iPodów i iPada zapominamy o całkowicie nowej wersji systemu napędzającego wszystkie te urządzenia. W ostatnio udostępnionej becie tego systemu, aktualizacji doczekał się sklep App Store. Jakie zmiany szykuje dla nas Apple?

Oczywiście pierwsze co rzuci nam się w oczy to zupełnie nowy wygląd - barwy sklepu utrzymane zostały w nowoczesnej mieszance kolorów srebrnego i czarnego, ale przede wszystkim zmiany zauważymy na podstronie wyszukiwania, gdzie teraz aplikacje będą prezentowane na "kartach". Na każdej z nich widoczny będzie od razu zrzut ekranu z aplikacji oraz jej ocena w pięciogwiazdkowej skali.

Jak widzimy na powyższych screenach, takie forma prezentowania wyników wyszukiwania na iPadzie wygląda całkiem nieźle - od razu możemy zobaczyć aplikację w "akcji" i zdecydować się na jej pobranie. Niestety sytuacja wygląda nieco gorzej na iPhonie, gdzie w jednym momencie widoczna jest jedynie jedna aplikacja i związane z nią informacje - przez to przeglądanie wyników wyszukiwania będzie czasochłonne i irytujące, ponieważ nie zawsze zdarza się, że szukana przez nas aplikacja znajduje się na jednej z pierwszych pozycji.

Po lewej: Nowe App Store, po prawej: aplikacja Chomp.

Warto wiedzieć, że zmiany wizualne nie wzięły się znikąd - niemalże tak samo wygląda to na stronie i w aplikacji Chomp, która została nabyta przez Apple na początku tego roku. Wyniki tego widzimy powyżej i być może na screenach wygląda to całkiem nieźle, lecz w codziennym użytkowaniu może stać się to dramatem dla wszystkich użytkowników telefonu iPhone i odtwarzaczy iPod touch. Muszę przyznać, że lista powodów do niecierpliwego oczekiwania aktualizacji dla mojego iPhone'a kurczy się z dnia na dzień. Mówiąc krótko, jeżeli jedną z 10 najważniejszych funkcji nowej wersji systemu mobilnego jest integracja z portalem Facebook, to sam nie wiem co mam myśleć o jego (systemu) przyszłości.

Źródło, foto: 1, 2, 3.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneApp StoreiPadios6