7

T-Mobile z gamingowym sprzętem na Intel Extreme Masters Katowice 2018

Na tegorocznym Intel Extreme Masters Katowice 2018 pierwszy raz swoje produkty zaprezentował jeden z najważniejszych graczy telefonii komórkowej w Polsce. T-Mobile nawiązuje współpracę z MSI i wprowadza do oferty prawdziwą gratkę dla graczy komputerowych. Mowa o nowym laptopie gamingowym.

Podczas tegorocznych finałów sezonu Intel Extreme Masters Katowice 2018, jedyną, polską firmą telekomunikacyjną jest T-Mobile. Firma wystawiła potężne stanowisko na katowickiej imprezie. Swoją aktywność gamingową i esportową rozwija pod hashtagiem #unlimitedgaming. Główny specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w T-Mobile, Piotr Żaczko podkreślał obecność operatora na Katowickim evencie:

Jako T-Mobile jesteśmy pierwszy raz na Intel  Extreme Masters w Katowicach. Jest to przysłowiowa wisienka na torcie naszej działalności i aktywności wokół e-sportu którą prowadzimy od dwóch lat. Nasze stanowisko cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających tegoroczny IEM w katowickim Spodku. Znajdziemy tutaj wiele stanowisk Free2play oraz do gier mobilnych. Używamy na nich smartfonów Motorola Moto Z2 Play z Moto Mod Gamepad. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Można u nas też spotkać polskich Youtuberów, którzy przyciągają rzesze fanów do nas. Jest to efekt naszej współpracy z ESL. Ogromne zainteresowanie, które zaobserwowałem po pierwszym dniu jest bardzo dobrym znakiem dla nas na przyszłość.

Podczas katowickiego eventu, T-Mobile zaprezentował efekt współpracy z MSI. W ofercie operatora znalazł się prawdziwy zestaw dla gracza komputerowego. Mowa tutaj o laptopie MSI GV62 7RD. Wyposażony jest w procesor Intel Core i7, siódmej generacji, a za odpowiednie doznania graficzne dba karta graficzna GeForce GTX 1050 4GB. To topowy sprzęt w rodzinie notebooków producenta profesjonalnych rozwiązań dla graczy. Posiada on estetyczny wygląd, który jest podkreślany przez podświetlaną czerwonym światłem klawiaturą SteelSeries oraz matową matrycę w rozmiarze 15,6 cala zapewniającą doskonałą widoczność podczas gry.

Nasza oferta z MSI, nie jest pierwszą skierowaną do gamerów w naszym portoflio. MSI jest kolejną marką, która weszła do naszej oferty. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. W zależności od wyboru pakietu, ten komputer może być oferowany już od 1 zł. Dajemy do tego fajną ofertę Internetu mobilnego, który jest najszybszy według badań w Polsce. To ma kolosalne znaczenie dla graczy komputerowych. Podczas Intel Extreme Masters Katowice 2018 przedstawiliśmy specjalną promocję dla tych, którzy zdecydują się na zakup laptopa MSI. Do obioru będą plecaki o wartości 400 zł. – podkreślał Piotr Żaczko.

Na stanowisku T-Mobile mogliśmy zobaczyć również komputer stacjonarny MSI, który spersonalizowany był w kolorach firmowych operatora. Na pytania czy taki sprzęt jest w planach T-Mobile, nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, jednak padła dość ciekawa zapowiedź:

Będziemy rozwijać ofertę produktów gamingowych. Być może pojawią się komputery stacjonarne, lecz należy pamiętać, że profesjonalni gracze lubią bardzo mocno personalizować sprzęt wybierając odpowiednie podzespoły. W przypadku laptopów ta personalizacja jest dość mocno ograniczona. Mogę jednak zdradzić, że pracujemy nad wprowadzeniem do naszej oferty konsoli do gier. Nie mogę jednak potwierdzić, która firma podejmie z nami współpracę.

Tegoroczne stanowisko T-Mobile podczas Intel Extreme Masters Katowice 2018, jest jednym z najchętniej odwiedzanych stanowisk. Jest to też świetny przykład pokazujący, że operatorzy komórkowi coraz śmielej otwierają się na oferty sprzętu do gier, łącząc go ze swoimi ofertami.