robot od Toyoty
19

Kiedyś będę miał takiego robota. Nie wiem tylko po co

Toyota (a dokładnie Partner Robot Division) pokazała robota T-HR3. Potrafi on wręcz idealnie odwzorować ruchy człowieka, który nim steruje. Z jednej strony imponujące, z drugiej trochę...przerażające jak realnie się to prezentuje.

Niby firma motoryzacyjna, a już od jakiegoś czasu ostro działa w robotyce.  to trzecia generacja humanoidalnych robotów firmy – na szczególną uwagę zasługuje system przenoszenia ruchów „kierującego” na urządzenie. Robot kopiuje ruchy praktycznie idealnie, zachowując ich niesamowitą płynność. Ba, użytkownik widzi dokładnie to, co robot – tu zastosowano gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive.

Toyota pokazuje robota Robot T-HR3

Toyota Polska (a dokładnie Partner Robot Division) pokazała robota T-HR3. Potrafi on wręcz idealnie odwzorować ruchy człowieka, który nim steruje. Z jednej strony imponujące, z drugiej trochę…przerażające jak realnie to się prezentuje

Opublikowany przez Antyweb na 21 listopada 2017

Używalibyście takiego sprzętu gdyby trafił do normalnej sprzedaży? A może kiedyś trafi i faktycznie będzie nam pomagał w codzienności? Zastanawiam się jednak w jaki sposób, bo choć zapłaciłbym wiele by móc usiąść w takim kokpicie i móc posterować T-HR3, to nie do końca wiem do czego bym go używał. Nie wyręczy mnie w niczym, małpuje jedynie moje ruchy. Z drugiej strony…wojsko i zastąpienie prawdziwych żołnierzy? Brzmi całkiem realnie.