34

Szkoda – HTC znowu leci w kulki z aktualizacjami swoich smartfonów

Jeżeli jesteście w posiadaniu jednego z mniejszych urządzeń HTC – One Mini lub One Mini 2, zapewne będziecie mocno zawiedzeni. Oficjalna informacja z profilu HTC na Twitterze brzmi jednoznacznie – te telefony nie otrzymają aktualizacji do Lollipopa. I wiecie, co? Jakoś szczególnie nie jestem zaskoczony. HTC już któryś raz udowadnia swoim postępowaniem, że swoich klientów […]

Jeżeli jesteście w posiadaniu jednego z mniejszych urządzeń HTC – One Mini lub One Mini 2, zapewne będziecie mocno zawiedzeni. Oficjalna informacja z profilu HTC na Twitterze brzmi jednoznacznie – te telefony nie otrzymają aktualizacji do Lollipopa. I wiecie, co? Jakoś szczególnie nie jestem zaskoczony.

HTC już któryś raz udowadnia swoim postępowaniem, że swoich klientów ma daleko w poważaniu. Najbardziej znamienna była afera wokół telefonów z Windows Phone – 8X i 8S, które bardzo długo cierpiały na brak aktualizacji, bo… HTC zwyczajnie nie widział w tym sensu. Wychodzi na to, że dopóki słuchawki się sprzedają, to wszystko jest w porządku. Ale jak już trzeba dogodzić klientom, którzy po zakupie oczekują, że ich sprzęt będzie jak najdłużej aktualny, to HTC chowa głowę w piasek i udaje, że nic się nie dzieje.

W przypadku One Mini i Mini 2 problemem ma być wydajność, która według producenta jest niewystarczająca. I w tym wypadku są to wierutne bzdury – porównywalne specyfikacją smartfony Motoroli – Moto G oraz Moto X otrzymały aktualizacje do Androida 5.0 Lollipop i klienci jakoś nie narzekają na to, że smartfony działają źle. W tym wypadku należy przyjąć, że HTC kieruje się absolutnym brakiem dobrej woli.

Słabo, oj słabo to wygląda. Jak wspomniałem wyżej – Motorola bardzo ładnie zaopiekowała się swoimi urządzeniami, Sony natomiast zapowiedział, że cała seria Z począwszy od „jedynki” będzie aktualizowana do najnowszego Androida. A HTC? Jak zwykle – nie dość, że kolejna generacja flagowca jest tak wtórna, że głowa boli, to w dodatku kolejny raz strzela sobie w stopę. Gdyby trafiło to na mnie, grzecznie bym HTC podziękował i następnym razem zaopatrzył się w słuchawkę innego producenta. I Wam radzę dokładnie to samo.

Grafika: 1