Świat

Swyping - nowa metoda wprowadzania tekstu

Grzegorz Marczak
Swyping - nowa metoda wprowadzania tekstu
19

Jestem wiernym fanem wszelkiego rodzaju fizycznych klawiatur w telefonach komórkowych. Wprawdzie mając iPhona dość sprawnie poruszałem się po klawiaturze wirtualnej to jednak ilość przypadkowych kliknięć i czas na wprowadzania tekstu był elementem zniechęcający. Wydawało by się, że jeśli chodzi o sp...

Jestem wiernym fanem wszelkiego rodzaju fizycznych klawiatur w telefonach komórkowych. Wprawdzie mając iPhona dość sprawnie poruszałem się po klawiaturze wirtualnej to jednak ilość przypadkowych kliknięć i czas na wprowadzania tekstu był elementem zniechęcający. Wydawało by się, że jeśli chodzi o sposób czy też technikę wprowadzania tekstu niewiele można zmienić. Okazuje się jednak, że można dzięki tak innowacyjnym produktom jak np. Swype. Jest to bowiem technologia, która umożliwia nam szybkie wprowadzanie tekstu na wirtualne klawiaturze i co najważniejsze ma ona bardzo dużą tolerancję na popełniane błędy. Zachęca do obejrzenia poniższego vide na którym jest prezentacja Swap podczas konferencji TC50Na Techcrunch pojawiło się video porównujące szybkość pisania przy użyciu techniki Swype oraz przy użyciu telefonu iPhone. Moim zdaniem nie do końca szybkość jest w tym momencie istotna. Małe klawisze na wirtualnych klawiaturze nie każdemu pasują (grube palce itp) i nie wszyscy są w stanie się do nich przyzwyczaić i nauczyć się szybko pisać. Dzięki Swype tolerancja na popełniane błędy znacznie się zwiększa (a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z prezentacji video na stronie tego produktu) i to jest moim zdaniem główna zaleta tej metody wprowadzania tekstu.

Swype będzie miało swoją premierę wraz z telefonem Samsung Omnia II natomiast w pierwszej połowie 2010 ma pojawić się więcej telefonów wyposażonych w tą metodę prowadzania tekstu. Swype pojawi się też na telefonach z Androidem.

Przyznam, że bardzo chętnie przetestował bym Swyping - wprawdzie nie jestem pewien czy każdy jest w stanie opanować tę metodą wprowadzania tekstu do poziomu z powyższej video prezentacji to jednak jest to zaskakująca alternatyw dla klasycznego klilkania w pojedyncze znaki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

telefony komórkowe