emaze.me tworzenie strony grafika reklamowa
7

Emaze.me – stwórz swoją stronę w kilka minut z danych, które już zostawiłeś w sieci

Nie każdy potrzebuje jakiejś wypasionej strony www, ba nie każdy od razu musi wykupować serwer i instalować do tego CMS-y czy bawić się w obróbkę graficzną, by zostawić swoją wizytówkę w sieci. Dla takich ludzi tworzone są kreatory stron, a im szybsze i wymagająca mniej wiedzy czy umiejętności tym lepiej. Wczoraj trafiłem na takie narzędzie - Emaze.me.

Konto w serwisie możemy założyć na 3 sposoby, korzystając z konta na Faceboooku albo Google+ lub tradycyjnie przy użyciu emaila i hasła.

emaze.me tworzenie strony

Po utworzeniu konta możemy od razu uruchomić kreator. Przy czym Emaze.me to nie tylko strony www, ale i szablony na bloga, tworzenie prezentacji czy zwykłych albumów fotograficznych do opublikowania w sieci.

emaze.me tworzenie strony wybór typu strony

Ale my o stronie www, więc zobaczmy jak można ją stworzyć na Emaze.me. Na początek wybieramy szablon. Do wyboru jest kilkanaście propozycji podzielonych na kategorie. Każdą można podejrzeć na żywo, jak będzie wyglądała już online.

emaze.me tworzenie strony - wybór layountu

Po wybraniu konkretnego szablonu, możemy przejść do edycji naszej nowej strony. Edycja sprowadza się jedynie do podłączenia do niej naszych kont na Facebooku, Instagramie, YouTube czy Twittera. Dane w postaci zdjęć, postów czy opisów zostaną pobrane z tych kont i umiejscowione w zakładkach na stronie.

emaze.me tworzenie strony - edycja strony

Pozostanie nam tylko zedytować niektóre tytuły czy domyślne opisy po angielsku (wstawiane są, jeśli nie znaleziono takich opisów na naszych podłączonych kontach). Na szczęście zainstalowane fonty obsługują polskie znaki, nie musicie się więc obawiać o „krzaki” na swojej stronie.

emaze.me tworzenie strony - menu edycji

Ze stałych elementów na stronie można zmienić górne menu, oczywiście też nazwy poszczególnych zakładek, fonty czy tło. Ponadto już wgrane zdjęcia można podmienić na inne z naszych kont, wgrać nowe z komputera lub wyszukać w sieci na Flickr czy w Google.

emaze.me tworzenie strony - edycja obrazków wybór

Oprócz zdjęć z serwisów w odpowiednich zakładkach dodana jest też sekcja Galerii, a skoro to szablon podróżnika można dodatkowo ją wzbogacić o inne zdjęcia z podróży.

emaze.me tworzenie strony - tworzenie galerii zdjęć

Z rzeczy, które trzeba jeszcze zmienić wymienię tylko linki do profili społecznościowych. Nie wiedzieć czemu nie pobrało ich przy dodawaniu kont przy zakładaniu strony.

emaze.me tworzenie strony - kształt elementów

Na koniec pozostaje już tylko wybrać adres dla naszej strony i opublikować w sieci. Co ważne, strona dostosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, więc nie musimy się martwić, że na smartfonie będziemy mieli problem z dostępnością i wygodnym przeglądaniem.

emaze.me tworzenie strony - wygląd strony na smartfonie

W darmowej wersji usługi możemy stworzyć 5 takich stron i 5 prezentacji, natomiast nielimitowane są blogi czy fotogalerie. Jeśli potrzebujemy dodać coś w sekcji head lub body, również jest taka możliwość w edycji strony.

W przypadku, gdybyście chcieli tak szybko i prosto stworzyć swoją stronę tylko dla Waszego kanału na YouTube, zapraszam do poprzedniego mojego wpisu, gdzie opisywałem podobną usługę – RIVYT.

Inspiracja artykułem na The Next Web.