konsola do gier
0

Rozpędzone Sony nie zamierza zwalniać – w samym okresie świątecznym PS4 kupiło kilka milionów graczy

Lubię patrzeć jak firmy produkujące konsole do gier chwalą się wynikami sprzedaży z okresu świątecznego. Urządzenie do grania to zawsze świetny prezent pod choinkę, a tegoroczne święta udowadniają, że popularność PlayStation 4 w ogóle nie słabnie.

Szefowie PlayStation mogą śmiało otwierać szampana, PlayStation 4 sprzedawało się w święta jak ciepłe bułeczki. W tym okresie u dało się na całym świecie sprzedaż aż 5,9 miliona egzemplarzy konsoli. To oznacza, że można już mówić o nowym podsumowaniu ogólnej sprzedaży urządzenia – według stanu na dzień 31 grudnia 2017 roku na całym świecie sprzedano już łącznie 73,6 miliona konsol PlayStation 4.

Jednocześnie w tym samym czasie udało się sprzedać 55,9 miliona gier na PlayStation 4, a liczba abonentów płatnej usługi PlayStation Plus wzrosła do 31,5 miliona. Łączna sprzedaż gier na system PS4 to już 645 milionów kopii. Oznacza to, że przeciętny użytkownik urządzenia kupił prawie 9 gier. Oczywiście trudno patrzeć na to w ten sposób – jeden kupi raz do roku nową FIFĘ, inny 2 gry w miesiącu, ale nawet przy takiej średniej wynik jest całkiem niezły.

Mamy więc sytuację, o której pisał niedawno Kamil – w obecnym kształcie konsolowego rynku gier trzeba się powoli rozglądać za następcami obecnych konsol. W tej generacji zrobił się niezły bałagan – chodzi oczywiście o mocniejsze wersje konsol i zamieszanie, które na pewno nie sprzyja wyborowi urządzenia przez przyszłego gracza, który nie interesuje się nowinkami na rynku. Jednocześnie po co takie Sony miałoby w ogóle inwestować w prace nad nowym urządzeniem, skoro PS4 cały czas świetnie się sprzedaje, a mimo różnych nastrojów wokół usługi PS+ (w zależności od umieszczonych tam w danym miesiącu gier), abonentów wciąż przybywa? Świetnie radzi sobie również cyfrowa dystrybucja w sklepie PlayStation Store – w grudniu 2017 roku zanotowano najlepszy jak dotąd sprzedażowy wynik miesięczny.

Pozostaje pogratulować, a Was zapytać czy znaleźliście pod choinką PS4 lub jakąś grę na tę platformę?

źródło: informacja prasowa