44

Świetna riposta Microsoftu – dwa razy więcej darmowej przestrzeni i niższe ceny OneDrive

Microsoft kazał nam długo czekać na odpowiedź na ofertę Google, którą poznaliśmy w marcu tego roku. Czy było jednak na co czekać? Dla użytkowników usługi OneDrive i Office 365 mam same świetne informacje. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na ofertę Google lub niedługo im się kończy są równie dobre wieści. Objętość dysków w […]

Microsoft kazał nam długo czekać na odpowiedź na ofertę Google, którą poznaliśmy w marcu tego roku. Czy było jednak na co czekać? Dla użytkowników usługi OneDrive i Office 365 mam same świetne informacje. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na ofertę Google lub niedługo im się kończy są równie dobre wieści.

Objętość dysków w chmurze przekracza bez wątpienia możliwości lokalne niemal każdego posiadanego przez nas urządzenia. Zaletą i jednocześnie wadą takiego rozwiazania jest okresowa opłata, od której zależy tak naprawdę nasza zdolność do zapisywania kolejnych danych. Na całe szczęście nie tracimy dostępu do tych, które już są w chmurze.

Odpowiedź Microsoftu na działania Google jest następująca:

  1. Każdy użytkownik OneDrive otrzymuje 15GB przestrzeni zupełnie za darmo. Jest to oferta podobna do tej od Google, z tą różnicą jednak, że oferowane przez Google 15GB jest również wykorzystywane przez Gmaila. Outlook nie ma nic wspólnego pod tym względem z OneDrive.
  2. Wszystkim edycjom Office 365 towarzyszy 1TB w OneDrive, więc przy zachowaniu tych samych cen, które są aktualnie dostępne, użytkownicy dysponować będą aż 1 terabajtem dodatkowej przestrzeni w chmurze Microsoftu.
  3. Ceny wariantów płatnych OneDrive zostają obniżone o 70%. Oznacza to, że:
  • 100GB kosztuje 1,99 dolara miesięcznie
  • 200GB kosztuje 2,99 dolara miesięcznie

Wszystkie zmiany w cennikach nastąpią na początku lipca. Aktualni subskrybenci któregokolwiek z płatnych planów nie muszą nic robić, bowiem automatycznie uruchomione zostaną im tańsze warianty. Czy to samo dotyczy użytkowników Office’a 365, którzy mieliby otrzymać w trakcie aktywnej już subskrypcji dodatkow 1TB przestrzeni? Prawdopodobnie tak. Wkrótce wszystko powinno się wyjaśnić.

Przypomnijmy ceny przedstawione przez Google kwartał temu: