9

Świetna infografika na temat WordPressa

Infographiclabs.com (biznes w oparciu o tworzenie infografik na zlecenie? – ciekawy pomysł) przygotował świetną grafikę na temat WordPressa czyli najpopularniejszej platformy blogowej. Niektóre liczby pokazane na infografice są naprawdę niesamowite. Od 4 października 2010 WP zostało pobrane ponad 15 milionów razy co daje 2 pobrania na sekundę. Najpopularniejszym pluginem do WP jest All in one […]

Infographiclabs.com (biznes w oparciu o tworzenie infografik na zlecenie? – ciekawy pomysł) przygotował świetną grafikę na temat WordPressa czyli najpopularniejszej platformy blogowej. Niektóre liczby pokazane na infografice są naprawdę niesamowite. Od 4 października 2010 WP zostało pobrane ponad 15 milionów razy co daje 2 pobrania na sekundę. Najpopularniejszym pluginem do WP jest All in one SEO Pack, który pobrano ponad 5 milionów razy. Akismet czyli system antyspamowy wykorzystywany w WP blokuje blisko 18 milionów spamerskich komentarzy miesięcznie.

Najlepsze jest jednak na początku – WordPress jest używany przez 8,5% wszystkich stron w internecie! Przy okazji warto przypomnieć, że ostatnio Microsoft zdecydował się na migracje swojej platformy blogowej na WordPressa.