8

Magiczny, niezwykły, ale nie jest idealny – sprawdzamy Surface Studio 2 (wideo)

Surface Studio 2 to komputer niezwykły. Sprawia, że zwykłe czynności wydają się Wam dawać więcej frajdy, ale jest też w stanie sprostać najbardziej wymagającym zadaniom od twórców, którym dedykuje ten sprzęt Microsoft. My sprawdziliśmy go jeszcze przed polską premierą testując możliwości Surface Studio 2 przez kilka dni. Jak sprawdza się wszystko mający i gotowy na wszystko Surface Studio 2?

Surface Studio 2 debiutuje w Polsce i jest dostępny w przedsprzedaży w trzech wariantach. Za najtańszy z nich zapłacicie ponad 18 tysięcy złotych, dlatego taki zakup z pewnością nie będzie lekkomyślny. Z drugiej zaś strony, najlepsze stanowisko do pracy oznacza najlepsze efekty i wzrost wydajności. Surface Studio 2 stanie na wysokości zadania niemal pod każdym względem, ale Microsoft nie ustrzegł się błędów, o których usłyszycie poniżej. Nie można jednak pominąć fenomenalnego wrażenia, jakie robi na użytkowniku ta maszyna – Microsoft przestał być firmą, która z produkcją sprzętu ma niewiele wspólnego, oni doskonale wiedzą co chcą osiągnąć i jakimi ścieżkami chcą kroczyć.

W konsekwencji powstaje linia Surface i napawający chyba największą dumą Microsoft komputer stacjonarny mający niewiele wspólnego z typowymi pecetami i komputerami all-in-one. Firma z Redmond zrobiła wszystko, bo komputer był maksymalnie uniwersalny, a jednocześnie wyglądał świetnie nawet w stanie spoczynku. Specyfikacja (poniżej) sprawia, że maszyna sprosta nawet najcięższym wyzwaniom, ale jest na tyle niepozorna, że może sprawiać wrażenie, jakby głównym celem Microsoftu była prezencja, a nie wydajność czy wytrzymałość. Pozory mylą i to chyba najlepsze podsumowanie Surface Studio 2 – ten komputer skrywa wiele niespodzianek.

Specyfikacja testowanego Surface Studio 2:

 • Rozdzielczość: 4500 x 3000 (192 PPI)
  Ustawienia kolorów: sRGB, DCI-P3 i Vivid
  Wyświetlacz z indywidualną kalibracją kolorów
  Współczynnik proporcji: 3:2
  Dotyk: 10-punktowy wielodotyk
  Obsługuje pióro Surface z aktywacją przechyłem, interakcje ekranowe Surface Dial* oraz zawias Zero Gravity
 • 32 GB (DDR4)
 • NVIDIA® GeForce® GTX 1070 8 GB pamięci GDDR5
 • Intel® Core™ i7-7820HQ
 • 4 x USB 3.0 (jeden port dużej mocy)
  Czytnik pełnowymiarowych kart SD™ (zgodny z formatem SDXC)
  1 x USB-C
  Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
  Obsługuje interakcje z ekranem za pomocą Surface Dial*
  1 port Gigabit Ethernet
 • Aparat Windows Hello do uwierzytelniania za pomocą twarzy (z przodu) Przednia kamera 5 MP z możliwością nagrywania filmów HD 1080p Dwa mikrofony Głośniki stereofoniczne 2.1 z funkcją Dolby® Audio™ Premium
 • Windows 10 Pro