25

Strona lotniska w Modlinie zhakowana

Rzadko mamy możliwość na żywo podejrzeć stronę, która została właśnie przejęta. Zwykle właścicielom takich stron udaje się szybko przywrócić stronę do życia, zwłaszcza dużym podmiotom. Do takich z pewnością należy lotnisko w Modlinie, którego strona została właśnie przejęta.

Przejęcie nastąpiło prawdopodobnie godzinę temu, o czym poinformowała na swoim fanpage na Facebooku grupa Typical Idiot Security.

Hello Warsaw Modlin Airport…

Opublikowany przez Typical Idiot Security na 10 listopada 2017

Pierwszy informację o przejęciu podał serwis Fly4free.pl. Mimo upływu takiego czasu, nadal strona lotniska w Modlinie jest podmieniona przez hakerów.

To przykre, że tak duża instytucja nie ustrzegła się przed takim incydentem. Zwłaszcza, że dotyka on również pasażerów, którzy aktualnie chcieliby sprawdzić rozkład lotów, a taki obrazek może wzbudzić ich niepokój. Miejmy nadzieję, że hakerom udało się jedynie dostać do serwisu i nie złamali innych zabezpieczeń lotniska.

Aktualizacja 12:26

Aktualnie na stronie lotniska pojawił się komunikat „Website under construction”, ale już raz takowy się pojawiał wcześniej i po chwili wracała wersja z diabłem w tle. Rzeczniczka lotniska, Jolanta Grus zapewniła serwis Bankier.pl, że trwają prace nad usunięciem „awarii”.

Kilka godzin temu zaatakowano serwer firmy, która hostinguje nam stronę internetową. Dotyczy to tylko i wyłącznie strony. Jeśli chodzi o serwery portu lotniczego, to są one zabezpieczone. Bezpieczeństwo lotniska jest zapewnione. Pasażerowie zostali pozbawieni tylko i wyłącznie dostępu do informacji, jakie pozyskuje się ze strony. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zaangażujemy infolinię i Facebooka. Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu.