0

Streemo.pl – wyszło niechcący czy taki jest plan?

Przyznam szczerze, iż po starcie streemo.pl myślałem, że serwis umarł. Nie było o nim nigdzie słychać (a przynajmniej tam gdzie coś czytam lub czegoś słucham). Ostatnio po informacji o tym, że serwis pozyskał fundusze na rozwój ( informacja o udziałach i tym kto ile ma była chyba najbardziej „zakręconą jaką kiedykolwiek czytałem) odwiedziłem serwis ponownie. […]

Przyznam szczerze, iż po starcie streemo.pl myślałem, że serwis umarł. Nie było o nim nigdzie słychać (a przynajmniej tam gdzie coś czytam lub czegoś słucham). Ostatnio po informacji o tym, że serwis pozyskał fundusze na rozwój ( informacja o udziałach i tym kto ile ma była chyba najbardziej „zakręconą jaką kiedykolwiek czytałem) odwiedziłem serwis ponownie.

Odwiedziłem i nieoczekiwanie spędziłem na nim około godziny czasu (ku mojemu zaskoczeniu). Co tak naprawdę mnie wciągnęło to ilość materiałów muzycznych , niezależni artyści oraz ci co próbują coś z muzyką zrobić. Klimat jaki jest na streemo.pl jeśli chodzi o cześć związaną z muzyką bardzo mi się spodobał – miejsce gdzie można posłuchać młodych początkujących muzyków to jest coś czego moim zdaniem w naszym internecie trochę brakuje.


Klimatyczna grafika?


Niestety oprócz dobrze rozwijające się cześć muzycznej nadal jest to serwis, w którym na pierwszej stronie znaleźć można „głupawe” filmiki , a menu pokazuje, że jest o wszystkim i o niczym.

Zastanawiam się czy ten muzyczny zakątek w streemo.pl będzie czymś co się rozwinie i tematycznie zdominuje ten serwis? – wydaje się, że poprowadzenie serwisu w tym kierunku było by bardzo ciekawe.

Bardzo jestem ciekawy jak zostaną wykorzystane pieniądze od inwestora – z tego co widać to serwis zyskał kilka funkcjonalności, dodatków oraz dość spójny wygląd graficzny (chociaż pierwsza dzięki sekcji „utwory najczęściej słuchane” nadal sprawia wrażenie niedopracowanej).

Mam nadzieję, że ten nieco undergroundowy styl w streemo zwycięży i zyskamy ciekawy serwis muzyczny zamiast kolejnej mieszanki video, zdjęć, blogów i społeczności.